Lufthansa “Yaza Merhaba“ dedi

İstanbul Radisson Blu Otel’de özel bir Yaza Merhaba daveti düzenleyen Lufthansa, sektörün deneyimli isimlerini bir araya getirdi. Yaklaşık 300 kişinin katıldığı  davette geçen yıl en iyi performans gösteren seyahat acentalarına da ödülleri takdim edildi.

Dünyanın önde gelen havacılık gruplarından Lufthansa, İstanbul’da düzenlenen bir akşamla seyahat acentalarıyla buluştu.

Radisson Blu Ortaköy’de düzenlenen Yaza Merhaba etkinliğinde bir araya gelen sektör temsilcileri, İstanbul Boğazı’nın silueti eşliğinde sürpriz hediyeler ve ödüllerle dolu bir gece geçirdi.

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Firuz B. Bağlıkaya’nın yanı sıra  İSTTA (Istanbul Tourism Association) Başkanı İbrahim Halil Korkmaz’ın da davetliler arasında olduğu gecede, bünyesinde Lufthansa, Austrian Airlines, Brussels Airlines, Eurowings, SWISS markalarını barındıran Lufthansa Group Havayolları’nın yeni kurumsal reklam filmi de davetlilere özel bir gösterimle sunuldu.

ACENTALARIMIZI DESTEKLEMEYİ SÜRDÜRECEĞİZ

TÜRSAB Başkanı Firuz B. Bağlıkaya yaptığı açılış konuşmasında Lufthansa’nın Türkiye’deki 63 yıllık yolculuğuna değinerek, ülkeye yaptığı katkılardan ötürü teşekkür etti.

Lufthansa Türkiye Genel Müdürü Kemal Geçer’i başarılarından ötürü kutlayan Bağlıkaya, Geçer’in sektörde yaptığı hızlı ve başarılı çalışmalar ile tanınan bir yönetici olduğunu ve sektörü hareketlendirdiğini belirtti.

Kemal Geçer de Lufthansa’nın seyahat acentalarıyla birlikte büyüdüğüne dikkat çekerek geniş bir aile oldukları vurgusu yaparak şöyle devam etti:

“2018 yılında globalde 35.8 milyar Euro ciro ve 2.8 milyar Euro kar elde ettik, Türkiye’de hedeflerimizi tutturduk. Bu başarıyı çalışanlarımız ile birlikte siz değerli paydaşlarımız sayesinde yakaladık. Görevim süresince Türkiye de seyahat sektöründe acentelere en iyi destek veren havayolu olma ilkemizi 3 senedir devam ettiriyoruz ve devam ettireceğiz. 2018 Lufthansa Türkiye için başarılı bir yıl oldu. Bu sene de sezona çok iyi girdik, hedeflerimizi aşacağız. Siz kıymetli partnerlerimize bizi tercih ettiğiniz için çok teşekkür ederiz.”

EN İYİLER ÖDÜLLENDİRİLDİ

Gecede geçtiğimiz yıl en iyi performans gösteren acentalara da ödülleri takdim edildi. Bu kapsamda ödül alan acentalar şöyle oldu:

En İyi Kurumsal Satış Acentası Ödülü Prowin Turizm,

En İyi Doğrudan Bağlantı Satış Acentası IATI,

En İyi B2C Online Satış Turna.com,

En İyi Grup Satış Acentası Etur Turizm,

En İyi Avrupa Satış Acentası Akdeniz Pe-Tur,

En İyi Kuzey Amerika Satış Acentası ETS Tur,

En İyi Satış Büyüten Acenta Hotelspro- Tatil.com ve

En İyi Satış Acentası lATI