Air Arabia Maroc İstanbul’dan, Tanca’ya direkt uçuşlara başlıyor

Air Arabia Maroc
Air Arabia Maroc Havayolları

Air Arabia Maroc Havayolları, 05 Temmuz 2019 itibari ile İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan, Fas’ın kuzeyinde yer alan Tanca’ya direkt uçuşlara başlıyor.

Bu seferler Perşembe ve-Cumartesi Tangier’dan, Cuma ve Pazar İstanbul’dan olmak üzere haftada 2 gün, A320 uçak tipi ile gerçekleştirileceği Air Arabia tarafından yazılı bir açıklama ile duyuruldu.

Halen her gün Casablanca’ya uçuş gerçekleştiren havayolu Tanca uçuşları ile Fas yolcularına yeni bir alternatif sunacak.

Cebelitarık Boğazı’nın güney yakasında yer alan Tanca, Fas’ın Avrupa’ya en yakın şehri. Avrupa kıtasından 14 kilometrelik Cebelitarık boğazı ile ayrılıyor. Tam bu noktada da Akdeniz ile Atlas okyanusu bir birine karışıyor.

Tanca – İspanya arasında her yarım saatte bir karşılıklı feribot seferleri yapılmaktadır.

TANCA’NIN ANA GEÇİM KAYNAĞI TURİZM…

Kazablanka’dan sonra Fas’ın en büyük ikinci büyük sanayi şehri olan Tanca’da ikisi serbest bölge olmak üzere dört büyük sanayi bölgesi bulunmaktadır. Tekstil, kimyasal, otomotiv yan sanayi ve tıbbi ürünler başlıca üretim dallarıdır. Ancak kentin en önemli ekonomik unsuru turizmdir.

Alan vergileri dahil tek yön €160, gidiş-dönüş €330’dan başlayan ücretlere 10 kg el bagajı da dahil. Arzu eden yolculara 20 kg veya 30 kg bagaj ekleme seçenekleri de sunan havayolu, 82cm koltuk mesafesi ile düşük bütçeli olmasının yanı sıra konforlu bir yolculuk imkanı da sunmakta.

Uçuşlar Ekim sonuna kadar yaz sezonu boyunca devam edecektir.

Daha fazla bilgiye havayolunun sitesi www.airarabia.com‘ dan ya da

Türkiye ofisi 0212 2415184 no’lu telefondan ulaşılabilir.