Rusya e-vize uygulamasının kapsamını genişletiyor

Rusya, Türk vatandaşlarının da yararlanabildiği elektronik vize uygulamasının kapsamını genişletme kararı aldı. E-vize uygulaması Rusya’nın bir şehrinde daha geçerli olacak…

“Vizesiz rejim”e sıcak bakmayan Rusya, vize rejiminde kolaylıklar sağlama yolunda bir adım daha atıyor. Rusya, şu anda Türk vatandaşlarının da uzak doğudaki Vladivostok şehrinde yararlanabildiği elektronik vize uygulamasını yaygınlaştırıyor.

BİR ŞEHİR DAHA E-VİZE KAPSAMINDA

Türkrus’un RBK’dan aktardığı habere göre, yakında Baltık kıyısındaki Kaliningrad’a da elektronik vize ile seyahat edilebilecek.

EN FAZLA 8 GÜN

Rusya’da bugün Çin, Japonya, Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti, Hindistan, İran, Türkiye, Suudi Arabistan’ın da dahil olduğu 18 ülkenin vatandaşları, kolay alınan elektronik vize ile en fazla sekiz gün süreliğine Vladivostok’u ziyaret edebiliyor.

TALEP VALİ’DEN GELDİ

Kaliningrad Valisi Anton Alihanov, Vladivostok için uygulanan listenin genişletilmesi talebiyle İçişleri Bakanlığı’na başvurduklarını açıkladı.

Kaliningrad ilini 53 ülkenin vatandaşlarının elektronik vize ile ziyaret edebileceği, AB ülkelerinin yanı sıra Norveç, İzlanda, İsviçre, Sırbistan, Makedonya gibi ülkelerin de bu listeye dahil olduğu belirtildi.