Tokat’ı 30 farklı ülkeden 60 tur operatörüne tanıttı

Son Güncelleme Tarihi

Türkiye’nin Tokat ilinde ilk defa gerçekleştirilen B2B Workshop etkinliği ve eğitim gezileri başarıyla tamamlandı.

TravelShop Turkey’in, Tokat Valiliği ve Tokat Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü’nün işbirliğiyle gerçekleştirdiği workshop etkinliğine 30 farklı ülkeden 60 yabancı tur operatörü katıldı.

Travelshop Turkey öncülüğünde 21 – 22 Haziran 2019 tarihleri arasında İstanbul, İzmit, Ankara, Çorum, Hattuşaş, Zile, Tokat, Sivas ve Kapadokya destinasyonlarını kapsayan 9 ayrı noktada tanıtım gezileri düzenlendi.

2080 İKİLİ GÖRÜŞME

İç Anadolu ve Karadeniz’den gelen turizm firmalarıyla, Tokat Dedeman Hotel’de gerçekleştirilen etkinlikte 2080 ikili görüşme yapıldı.

MURTAZA KALENDER: EKO-TURİZMDEN YETERLİ PAYI ALAMIYORUZ

TravelShop Genel Müdürü Murtaza Kalender konuya ilişkin yaptığı değerlendirmede; Dünya Turizm Örgütü’nün verilerine göre yılda 1.2 trilyonluk turizm gelirinden 400 milyarlık payı eko turizmin aldığını belirtti.

Bu alanda Türkiye’nin yeteri kadar pay almadığına dikkat çeken Kalender; ülke olarak bu alanda 44. sırada yer aldığımızı belirtti.

“DOĞAL GÜZELLİKLER OLARAK İLK 5’TEYİZ”

Tokat’ın sahip olduğu doğal güzelliklerin farkında olduklarını ifade eden Murtaza Kalender; Tokat’ı ekoloji ve gastronomi turizmi destinasyonu olması için ilk adımları attıklarını belirtti.

Travelshop Turkey CEO’su Murtaza Kalender organizasyona ilişkin yaptığı değerlendirmede; “Tokat’a yurt dışından gelen tur operatörlerinin temsilcileriyle Tokat’ın doğal güzelliklerini göstermenin keyfini yaşadık” dedi.

Murtaza Kalender, son olarak bu etkinliğe destek veren sponsorlara ve iş birliği yapan turizmcilere teşekkürlerini sundu.

TRAVELSHOP TURKEY’İN YENİ ORGANİZASYONLARI

Travelshop Turkey’in Türkiye tanıtımına katkı sağlayan etkinlikleri, 15-19 Kasım 2019 tarihleri arasında Kapadokya’da ve 8 – 12 Mart 2020 tarihleri arasında dini temalı workshop etkinlikleri olarak devam edecek.