ATOR: Türkiye otelleri Rusya pazarı için fiyat indirmeye başladı

Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR), Türk otellerinin Rus tatilciler için fiyatlarda % 10 – 15 oranında indirime gittiklerini açıkladı.

Rusya Tur Operatörleri Birliği ATOR’dan dün (16 Temmuz 2019) yapılan açıklamada, doluluk oranlarının düşmesi nedeniyle Türkiye’deki otellerin Rus tur operatörleri için verdikleri fiyatları düşürdükleri bildirildi. Açıklamada indirim oranların  yüzde 10 – 15’i bulduğu belirtildi.

ATOR: SERT ŞEKİLDE FİYAT ARTIRAN MÜŞTERİ KAÇIRDI

Türkrus.com’un haberine göre ATOR açıklamasında, “Türkiye destinasyonlarında temmuz ve ağustos ayı özel fiyat tekliflerinde hissedilir derecede bir artış var. İndirim yüzde 10-15’i buluyor. Bu sezon fiyatları sert şekilde arttıran oteller müşteri kaçırdı. Rusya pazarında “son dakika” rezervasyonlarında artış var” denildi.

“DOLULUK ORANI YÜZDE 70 – 90 ORANINDA DEĞİŞİYOR”

ATOR verilerine göre bu yaz Türk otellerinde doluluk oranı yüzde 70-90 arası değişiyor. Geçen yılki başarılı sezonun ardından fiyatların arttırılmasının doluluk oranının düşmesinde etkili olduğu savunuldu. Bu yüzden bazı otellerin Rusya’daki tur operatörlerine indirim teklif ederek son dakika rezervasyonları ile doluluk oranını arttırmaya çalıştıkları iddia edildi.

“TÜRKİYE AÇIK ARA LİDER”

Bu yıl yaşanan fiyat artışına rağmen Türkiye’nin pazarda açık ara lider olduğu, tur paketlerinin satışında yüzde 44 paya ulaştığı bildirildi.