Ormana Active kurucusu Aydın Özgüven hayata veda etti

aydin-jane-ozguven
Ormana Active kurucusu Aydın Özgüven ve Eşi Jale Özgüven.

2012 yılından bu yana Antalya’nın İbradı ilçesine bağlı Ormana köyünde gerçekleştirdiği turizm faaliyetleri ile dikkat çeken Ormana Active kurucusu Aydın Özgüven hayata veda etti.

Geçtiğimiz yıldan bu yana Akdeniz Üniversitesi hastanesinde tedavi gören Aydın Özgüven öğle saatlerinde hayata veda ederken, ailesi ve sevenlerini üzdü. Merhumun cenazesi 29 Temmuz 2019 Pazartesi Günü İstanbul’da Şakirin Camii’nde Öğle namazına müteakip kılınacak cenaze namazı sonrası Karacahmet Mezarlığında defnedilecek.

Ormana Bölgesine katkıları büyüktü

Aydın Özgüven, Ormana Active projesini 2012 senesinde ilk olarak Ormana çarşı içinde kalan tek eski “düğmeli ev” ’i bünyesine kattığında başlattı. Köydeki herkes o güne kadar bu eski evleri bir masraf kapısı olarak görürken beklenti o evin yıkılıp yerine betonarme bir binanın çıkması idi ancak restore edilerek eski görünümüne tekrar kavuşturuldu. Ormana Active bugün bünyesinde 2 restoran 1 butik otel ve 1 seyahat acentası olarak bölgede faaliyetini sürdürüyor. Ormana Active ile turizm alanında hareketlenen Ormana Köyü özellikle bu yatırımlar sonrası yerli ve yabancı turistlerin de gözdesi oldu.

Kaynak: Halil ÖNCÜ-ANTALYA