Evcil hayvan dostu otel eleştirmeni aranıyor

Dolly Pawton.

Last Updated on 15 Ağustos 2019 by Sahra Gülal

Hotels.com, dünyanın en iyi evcil hayvan dostu otellerini incelemesi için ilk ‘Köpek Otel Eleştirmeni’ni (Canine Critic) aradıklarını duyurdu. Evcil hayvan dostu oteller dört ayaklı bir uzman tarafından deneyimlenecek ve puanlacak nasıl mı? Patisiyle elbette.

Evcil hayvan ile seyahatin yükselişte olduğu belirten Hotels.com uzmanları, son iki yılda evcil hayvan dostu otellerin yorumlarının %62 (Temmuz 2019’da Hotels.com’dan alınan verilere ve 2016 ve 2018 yıllarında yapılan inceleme sayıları karşılaştırmasına göre elde edilmiştir) oranında arttığını ifade ediyorlar.

#TGilekeşfet önerisi: İstanbul’da hayvan dostu 10 otel haberimiz için tıklayın.

100 bine yakın hayvan dostu konaklama seçeneği

Hotels.com sitesinde 100 bine yakın hayvan dostu konaklama alternatifi sunuyor. Talepteki bu artışı kutlamak için,  Loved By Guests ödüllerine de yeni bir kategori olarak ‘Evcil Hayvanlar için En İyisi’ kategorisi eklendi. Bu kategorinin lansmanı kapsamında Hotels.com, en önemli “pati onaylarını” almak için bizzat evcil hayvanların en özgün incelemelerini kullanacak.

Hotels.com Markası Kıdemli Direktörü ve Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Bölgesi (EMEA) Genel Müdürü Liz Oakman ise konuyla ilgili şunları söyledi:

Canine Critic.

Dört ayaklı uzmanlar karar verecek

“Evcil hayvanlarımızı bu kadar derin bir bağ ile sevdiğimizi düşündüğümüzde, bu sevimli dostlarla tatile çıkmak isteyen seyahat tutkunlarının sayısında yaşanan bu artışa aslında şaşırmamak gerek. Bizler de Hotels.com’da, köpeğinizle birlikte kalabileceğiniz mükemmel bir yer bulacağınızdan emin olmak istiyoruz. Bu nedenle, Loved by Guests ödüllerimize ‘Evcil Hayvanlar için En İyisi’ kategorisini eklemekten dolayı büyük heyecan duyuyoruz. Zaten ‘Köpek Otel Eleştirmeni’ arayışımızı da evcil hayvan dostu otellerimizin dört ayaklı bir uzman tarafından “patisiyle onaylanması” için başlatıyoruz.”

Köpeğiniz, bu heyecanlı haberi yaymak ve dünyadaki en iyi evcil hayvan dostu otelleri seçmekle sorumlu olacak. Kazanan kuçu kuçu ‘patilerinin götürdüğü herhangi bir köpek-dostu otelde’ 10 gece kalma şansını da bulacak.

Bu rüya performansa dahil olmak için 2 şart gerekiyor. 1) bir köpek olmak 2) otel hayatını seven şımarık bir tutuma sahip olmak. Şartları karşılayan köpekler ve sahipleri Hotels.com’un Instagram hesabından #CanineCritic kullanarak, @hotelsdotcom etiketiyle ve bu etiketleri takip ederek başvurularını yapabilirler.

Bu heyecanlı projenin ‘işe alım’ videosunun başrolünde oynayan ‘şımarık köpekler kraliçesi’ Dolly Pawton videoda favori oteli olan Londra’daki The Curtain’ı inceliyor ve herkese bu işin nasıl yapılacağını gösteriyor… Yani köpek stilinde tabii ki…

Video’yu izlemek için tıklayın: Dolly Pawton

Dolly Pawton’ın konuyla ilgili yorumu ise şöyle:

Şartları karşılayan köpekler ve sahipleri Hotels.com’un Instagram hesabından #CanineCritic kullanarak, @hotelsdotcom etiketiyle ve bu etiketleri takip ederek başvurularını yapabilirler.

Hizmet kalitesini patileriyle denetleyecekler

“Hayatta hep en güzel şeyleri severim. Havuzun yanında martinimi ya da kahvaltımı yatağıma getirecek en iyi ‘köpeği’ isterim. Normal olarak seyahatim sırasında da beklentim tüm bunları almaktan yanadır. Otel odamda kabarık bornozlar yoksa ya da yastığımda ikramlar bulunmuyorsa lütfen bana gelmeyin. Bu nedenle de Hotels.com Canine Critic (Köpek Otel Eleştirmeni) arayışını başlattığım için çok heyecanlıyım… Biz kuçu kuçular birbirimize destek olmalıyız ki seyahatlerimizde elit noktaların tam olarak nerede olduklarını bilebilelim. Ve tabii sahiplerimizin de sanırım.”

Hotels.com ‘Konukların Sevdiği Evcil Hayvanlar için En İyisi’ kategorisinde yer alan otelleri bazıları ise şöyle sıralanıyor:

İngiltere / Birleşik Krallık – The Curtain

Değerlendirme Puanı: 10 üzerinden 9.2

Çatı katındaki havuzu, özel üyeler kulübü, birinci sınıf restoranı ve muhteşem barı ile Londra Shoreditch’deki The Curtain oteli şımarık köpecik stilinin tam da yaşanacağı gibi bir mekân. Ancak bu oteli eşsiz kılan özelliklerinden biri; sunduğu köpek yogası sınıfları! Evcil hayvanınızla birlikte yoga matınızı dışarı çıkardıktan sonra, gerinerek rahatlayabilirsiniz.

The Curtain’da oda fiyatları 1,058 TL’den başlıyor.

İngiltere / Birleşik Krallık- Sherbrooke Castle Hotel

Değerlendirme Puanı: 10 üzerinden 9.6

Siz ve köpeğiniz bir geceliğine kral ya da kraliçeler gibi yaşamak isterseniz, Sherbrooke Castle Hotel, Hotels.com’un size sunacağı önerilerden olacaktır. İngiliz kırsalında gizlenmiş mükemmel bir konaklama alternatifi olan bu otelde 18 adet özel oda, bahçe, restoran ve teras bulunuyor. Köpeğinizle birlikte çarpıcı güzellikteki bahçe yollarında kaleyi de dolaşabilirsiniz. Otel, konuklardan 9,6 puan almış!

Sherbrooke Castle’da oda fiyatları 654 TL’den başlıyor.

Yunanistan- Dream Island Hotel

Puan 10 üzerinden 9.4

Dream Island Hotel‘de otur, yuvarlan ve güneş koruyucunu sür! Açık yüzme havuzlu bu aile oteli, Arkeoloji Müzesi yakınında, tüm hayallerinizi gerçeğe dönüştürüyor. 20 oda, bir bar, bahçe ve kütüphane ile güneş ışınlarının tadını çıkarmak için kendinizi şezlonga atabilirsiniz. Havuzda köpekleme yüzmeyi bile deneyebilirsiniz.

Dream Island’da oda fiyatları 1,139 TL’den başlıyor.

Kanada- Andaz Ottawa Byward Market

Puan 10 üzerinde 9.4

Byward Market Square yakınında bulunan bu ilginç 4 yıldızlı otel, dört ayaklı arkadaşınızla tatil yapmak için idealdir. Siz ve evcil hayvanınız hemen Andaz Ottowa Byward‘dan çıkıp keşfetmeye başlayabilirsiniz. İki bar, muhteşem bir çatı katı terası ve fitness merkezi ile köpekler ve insanları başkenti keşfetmeden önce Ottawa manzarasına doyacaklar.

Andaz Ottawa Byward Market’ta oda fiyatları 831 TL’den başlıyor.

Hırvatistan- Cornaro Hotel

Puan 10 üzerinden 9.4

Hırvatistan’ın Split kentinde tatil yaparken, patilerinizi serin ve berrak suya batırmaya hazır olun. Muhteşem manzaraları ve ağız sulandıran yemekleri ile bu otel, sizin ve köpeğinizin tüm ihtiyaçlarına cevap verecektir. Hatta burada tüylü arkadaşınız için kaseler, yataklar ve oyuncaklar bile var. 147 oda, 2 restoran ve çatı katındaki teras ile Cornaro Hotel‘deki konalamanız unutulmaz olacak.

Cornaro Hotel’de oda fiyatları 1,521 TL’den başlıyor.

Çekilişe İngiltere, Fransa, İspanya, Almanya, Danimarka, Norveç, Türkiye, BAE, Suudi Arabistan, ABD, Kanada, Brezilya, Meksika ve Arjantin’de yaşayanlar katılabiliyor.

Daha detaylı bilgi için Hotels.com/CanineCritic sayfasını inceleyebilirsiniz.