İşte 13. Travel Turkey İzmir Fuarı’ndan ilk detaylar

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı himayelerinde TÜRSAB ve İZFAŞ ortaklığıyla 13. kez 05-07 Aralık 2019 tarihleri arasında düzenlenecek olan Travel Turkey İzmir Fuarı, Türkiye’nin en büyük fuar kompleksi olan fuarizmir’de gerçekleşecek.

Geçen yıl 43 farklı ülkeden 1.217 katılımcının yer aldığı Travel Turkey İzmir Fuarı, 101 farklı ülkeden 44 bin 22 kişi tarafından ziyaret edildi. Gerçekleşen ticari görüşmeler, satın alıcılarla yapılan anlaşmalar ve artan nitelikli ziyaretçisiyle katılımcıları fuarda hedeflerine ulaştırdı.

2019 yılında da artan yeni firma katılım talepleri Travel Turkey İzmir’in bu yılda yeni iş birlikleri için ticari bir platform olacağını gösteriyor. Her 2 salonunda B2B’ye dönüştürüldüğü fuar ilk 2 gün sadece profesyonel ziyaretçiye, Cumartesi ise halka (B2C) açık olacak. Fuar 2019 yılında 20 bin metrekarenin üzerinde gerçekleşecek.

TURİZM SEKTÖRÜNDEKİ YENİ İŞ FIRSATLARI VE TRENDLER BU FUARDA!

Travel Turkey İzmir Fuarı her yıl artan katılımlarla büyümeye, katılımcılarına fırsatlar sunmaya ve dünya turizm sektöründe bilinirliliğini arttırmaya devam ediyor.

Yurtdışı trendlerini takip ederek gelişen ve B2B olarak büyüyen fuarda her yıl yeni konseptler geliştirerek sektörün ihtiyaçlarına göre yeni özel bölümler oluşturuluyor. Bu yılın özel bölümü ise ALTERNATİF TURİZM.

Bu özel bölümde, macera turizminden kış turizmine, doğa turizmden spor turizmine yönelik seyahat acentalarına, konaklama tesislerine, hizmet veren işletmelere, ürün tedarikçilerine, kulüplere yönelik birçok firmaya ev sahipliği yapılacak. Bu özel alanda stand alacak firmalar, ilk 2 gün profesyonel ziyaretçilere fuarın son günü ise son tüketicilere hizmet ve ürünlerini tanıtma imkanı bulacaklar.

SEYAHAT TEKNOLOJİLERİ ÖZEL BÖLÜMÜ!

Geçen yıl fuarda ilk defa; sektörün dijitalleşme sürecindeki ihtiyaçlarına bağlı olarak oluşturulan ve büyük ilgi gören TRAVEL TECHNOLOGY Özel bölümü; bu yıl daha fazla firmanın katılımına ev sahipliği yapacak. Bu özel alanda stand alacak teknoloji firmaları, profesyonel ziyaretçilere turizm sektörüne yönelik olan ürün ve teknolojilerini tanıtma imkanı bulacaklar.

Bu yıl da bu özel bölüm içerisine kurulacak ‘Forum Alanında’ fuar boyunca yurtiçi ve yurtdışından gelecek önemli konuşmacılar sektörle bir araya gelerek sektördeki gelişmeleri interaktif olarak paylaşacaklar.

ttitech Stage by HotelRunner Theater adıyla Travel Turkey İzmir’de ttitech Seyahat Teknolojileri Özel Bölümü içerisinde kurulacak bu sahnede, 2019 pazar sonuçları, 2020 turizm trendleri ve en son teknolojik gelişmeler tartışılacak.

SATIN ALICI HEYET PROGRAMI VE B2B WORKSHOP

Türk Hava Yolları’nın (THY) desteğiyle her yıl devam eden dünyanın çeşitli destinasyonlarından önemli tur operatörleri ve seyahat acentelerinden satın alıcılar ile fuarda stand ile yer alan katılımcı firmaların buluşacağı ‘Speed Networking Etkinliği’, fuarın ilk 2 günü gerçekleştirilecek.

Türkiye pazarı ile hali hazırda çalışan veya çalışmak isteyenlerden oluşan Satın alıcıların katılacağı Hosted Buyer programı ile fuar katılımcılarının yeni iş bağlantıları yapmalarını ve ülkenin turizm gelirlerini artıran sözleşmelere imza atmaları hedefleniyor.

SALON PLANLAMALARI VE ÜRÜN GRUPLARI

A Salonu:

Turizm Merkezleri / Birlik & Dernekler / Ticaret Odaları / Valilikler/ Belediyeler/ Kalkınma Ajansları /İl Kültür ve Turizm Müdürlükleri / Beldeler ve benzeri kurum çatısı altında katılan Oteller ve Seyahat Acentaları / Otel Ekipmanları/ Gastronomi Turizmi

B Salonu:

Seyahat Acentaları ve Tur Operatörleri / Bireysel Otel Katılımları /Turizm Teknolojileri ve Yazılım / Havayolları / İş ve Kongre Turizmi / Kongre ve Ziyaretçi Büroları / Yat ve Kruvaziyer Turizmi & Marinalar / Yurtiçi ve Yurtdışı Bakanlıklar / Konsolosluklar / /Uluslararası Destinasyonlar / Turizm Taşımacılığı / Alternatif Turizm ve Macera Turizmi / Kültür Turizmi / Termal Turizmi/ Spor Turizmi / Eğitim Turizmi / Bankacılık ve Sigorta / Turizm Medyası/ Tema Parklar / Açık Hava ve Park Ekipmanları

KOSGEB VE İZMİR TİCARET ODASI STAND DESTEKLERİ

Fuar KOSGEB ve İZMİR TİCARET ODASI (İTO) tarafından desteklenmektedir. KOSGEB, KOBİ‘lere en fazla 50 m2’ye kadar m2 başına 100.-TL, İzmir Ticaret Odası ise üyelerine 40m2ye kadar yüzde 60 oranında teşvik imkanı sunmaktadır.

STAND YERİ TEKLİFİ VE DİĞER DETAYLAR İÇİN İLETİŞİM

Travel Turkey İzmir Fuarı nitelikli katılımcı ve ziyaretçisiyle emin adımlar ile büyümeye ve gelişmeye devam ediyor. Detaylı bilgi için;

Esra TOLGAY

Fuar Satış Direktörü
0212 259 84 04 – 0539 453 89 50
esra.tolgay@tursab.org.tr

Sevinç DİVRİKLİ

Fuar Operasyon Direktörü
0212 259 84 04 – 0539 453 89 20
sevinc.divrikli@tursab.org.tr