Oktoberfest Ruhu dördüncü kez Datça’da

Oktoberfest Datça, bu yıl 11 – 12 Ekim 2019 tarihlerinde düzenleniyor. İşte festivale ilişkin detaylar…

Oktoberfest Datça, 11 – 12 Ekim 2019 tarihlerinde, Kargı Koyu’nda yer alan Kargilos Hotel & Beach’te düzenleniyor. Almanya’nın Münih şehrinde her sene düzenlenen ve dünyanın en büyük halk şenliği kabul edilen bira festivali Oktoberfest; birçok farklı ülkede de eş zamanlı düzenlenen etkinlikler ile büyük bir coşku ile kutlanıyor.

İlk kez 2016 yılında gerçekleşen Oktoberfest Datça’ya ilgi her geçen yıl artıyor. Etkinlik, Ekim ayının en sevilen organizasyonlarından olma yolunda hızla ilerliyor.

Atalays’ Events organizasyon şirketi tarafından düzenlenen etkinlik, katılımcılara aktivite ve eğlence dolu bir hafta sonu sunuyor.

Canlı müzik ve DJ performansları, bira oyunları, workshoplar, tadım etkinlikleri ve dahası katılımcıları bekliyor. Festivalin olmazsa olmazı da tabi ki fıçı bira ve sosis çeşitleri…

Oktoberfest Datça, sonbaharda bambaşka bir güzelliğe bürünen Datça Yarımadası’nı görmek isteyenler için de büyük bir fırsat!


Kısaca Oktoberfest… 

Oktoberfest, yani “Ekim Festivali”, Almanya’nın Münih kentinde her yıl Eylül ayının son günleri ve Ekim ayının ilk günlerini kapsayacak şekilde 2 hafta süren bir festivaldir. Her yıl yaklaşık 6 milyon kişinin katıldığı festival, dünyanın en büyük halk şenliğidir!

Günümüzde “Bira ‘Festivali” olarak tanınan Oktoberfest, aslında ilk olarak 1810 yılında Bavyera prensi Ludwig ile prenses Therese’nin evlilik töreni şerefine düzenlenmiş. Düğün merasiminin anısına gerçekleşen kutlamalar her geçen yıl büyümüş ve sonuçta bugünkü halini almış.

Festivalin en önemli özelliği biradır ve her sene festival kutlaması, Münih Belediye Başkanının büyük bir ahşap bira fıçısına çeşme çakması töreni ile başlar.