Antalyalı turizmci serbest bırakıldı

KAYI Grubu Başkanı Talha Görgülü

Ağustos ayında Ukrayna’da gözaltına alınan ve sorgulanmak üzere Almanya’ya teslim edilen; turizmci Talha Görgülü serbest bırakıldı.

Kayı Grubu Yönetim Kurulu Başkanı ve Sky Airlines’ın kurucusu olan Talha Görgülü, bir süredir yaşadığı Ukrayna’da gözaltına alınmış, ardından da sorgulanmak üzere Almanya’ya teslim edilmişti.

Türk kamu bankalarından 43 milyon Euro alıp özel hesaplarına aktardığı iddia edilen Antalyalı turizmci Talha Görgülü; Ağustos ayında Ukrayna’da gözaltına alınmıştı.

“Kara para, hileli iflas ve emniyeti suiistimal” suçlamaları ile hakkında dava açılan Talha Görgülü; sorgulanmak üzere Almanya’ya teslim edilmişti.

Talha Görgülü, Almanya’da serbest bırakıldı.

Talha Görgülü’nün serbest bırakıldığı haberini kardeşi Tahir Görgülü, Instagram hesabından duyurdu.

Talha Görgülü’nün kardeşi Tahir Görgülü konuya ilişkin paylaşımında; “Haklıysanız er ya da geç hak yerini bulur. Bugün benim doğum günüm ve benim için en güzel hediye, seninle aynı güneşe, aya ve yıldıza bakabilmek Canım Abim. Çünkü bugün kuşlar kadar özgürsün. Sevinenlere, iftira atanlara ve tüm kötü kalplilere güzel bir dipnot: kınadığınızı başkasının üzüntüsüne sevindiğiniz her anı yaşamadan ölmezsiniz. Biz iyiyiz, keyfimiz yerinde siz kendi kötü kalbinizin ekmeğini yemeye devam edin…” ifadelerine yer verdi.

KAYI Grubu Başkanı Talha Görgülü yakalandı