Bu Halloween’da gerçek korkuyla tanışacağınız en ürkütücü 4 rota

Hotel Jagdschloss Kranichstein

Last Updated on 21 Ekim 2019 by Turizm Günlüğü

Ekim ayı, Cadılar Bayramı nedeniyle hiç kuşkusuz ki heyecan arayanların en sevdiği ay. Hotels.com tanınmış şehir efsaneleriyle, sizi gerçek korku ve aksiyonun kalbine taşımak için ‘en ürkütücü destinasyonları’ bir araya getirdi.

DRAKULA’NIN PEŞİDEN ROMANYA’YA GİDİN!

Heyecan meraklısı olup da, korkutucu Drakula’ya ev sahipliği yapan Bran Şatosu’nu ziyaret etmeyi hiç hayal etmeyen var mı? Romanya’ya yapılan bu gezi, tüm zamanların en ünlü kötü kahramanlarından birinin izinde yürümenizi sağlayacak.

Karla kaplı dağların kalbinde ve Bran Şatosu’na sadece birkaç kilometre uzaklıkta ideal bir konuma sahip olan 5 yıldızlı otel Conacul Ambient, Dracula efsanesinin tam kalbine (ya da kalbi zayıflar için kapalı havuza) dalmanızı sağlayan harika bir ortam sunuyor.

Conacul Ambient, gecelik 388 TL’den başlayan oda fiyatları ile *Hotels.com’da.

ALMANYA’DAKİ “HALLOWEEN BURG FESTİVALİ”Nİ FRANKENSTEIN ŞATOSU’NDA KEŞFEDİN!

Frankenstein Şatosu, heyecanın en büyüğünü arayanlar için ideal bir yer! Cadılar Bayramı’na kadar olan üç hafta sonunda, şato ve Darmstadt şehri, Halloween Burg Festivali’ne ev sahipliği yapıyor. Şato, konukların bir dizi sürükleyici deneyime katılabileceği çeşitli gösteriler için ana sahne haline getiriliyor.

Darmstadt’ın kalbinde yer alan 4 yıldızlı Jagdschloss Kranichstein oteli, Cadılar Bayramı festivallerinin tadını çıkarmanın yanı sıra ünlü fitness merkezi sayesinde festivalleri dengeleme fırsatı da sunuyor.

Jagdschloss Kranichstein, gecelik 612 TL’den başlayan oda fiyatları ile*Hotels.com’da.

FRANSA’DA BROCÉLIANDE ORMANI’NIN KALBİNDE “BRETON EFSANELERİ”Nİ YAŞAYIN!

Birçok Keltik efsanesine ev sahipliği yapan Brocéliande ormanı, Cadılar Bayramı sezonu için ideal bir yer. Goblinlerin, ejderhaların, cadıların ve çeşitli canavarların, gerçekten “Fransa’da yapılan” bir Cadılar Bayramı kutlaması için sizi beklediği ağaçların altında yürümekten daha iyi ne olabilir?

Konukları tarafından 10/10 alan Les Bouyères oteli rahatlık yaklaşımı ile tipik bir Fransız ortamı sunuyor. Ateşin çevresinde ürkütücü hikayeleri dinleyin veya mistik Brocéliande ormanını keşfedin.

Les Bouyères, gecelik 420 TL’den başlayan oda fiyatları ile*Hotels.com’da.

FAZLA HALLOWEEN ŞEKERİNDEN RAHATSIZ MI OLDUNUZ? O ZAMAN AMERİKA’DAKİ BU ESKİ HASTANEYE GELİN…

Bu binaya ürkütücü demek yetmiyor. The Emily Morgan, kendi morguna ve psikiyatri koğuşuna sahip bir hastane olarak inşa edilmiş. Burada bir gece geçirecek kadar cesursanız açıklanamayan sesler duyduklarını, garip şeyler gördüklerini veya soğuk bir dokunuş hissettiklerini söyleyen misafirlerinden biri olabilirsiniz.

Korkunuzu yenebileceğinizden emin misiniz?

The Emily Morgan, gecelik 848 TL’den başlayan oda fiyatları ile*Hotels.com’da.

*Fiyatlara vergi dahil değildir. İki kişilik odalar için verilen fiyatlar 21 Ekim 2019 tarihi itibariyle geçerlidir; ancak rezervasyon sırasındaki uygunluk durumuna göre değişiklik gösterebilir.