Burcunuzun özelliklerine göre hangi şehrin insanısınız: Yurt dışı

Ey Zodiac’ın inançlı çocukları, ey astro severler, evet evet siz; gökyüzü olaylarını yakından takip edenler toplanın buraya! Yıldızlar sadece burcunuzun günlük, haftalık ya da yıllık izlenimlerini değil aynı zamanda ait oldukları şehirleri de söylüyor olabilirler. İşte burcunuza göre yaşamanız gereken şehirlerin bir listesi:

Neredekal.com’un Blog sayfasında Diley Kuru sizler için taşıdığınız burcun özelliklerine göre hangi şehrin insanıymışsınız onu yazdı! Yazının tamamını okumak için “Burcunuza Göre Yaşamanız Gereken 12 Şehir” tıklayın.


Yurt dışı değilde ‘ben ülkemden vazgeçemem’ diyenlerdenseniz biz de Turizm Günlüğü ailesi olarak pek yakında “Burcunuzun özelliklerine göre hangi şehrin insanısınız: Türkiye” versiyonunu da sizler için kaleme alacağız. Yıldızların izinde #TGilekeşfet demeyi unutmayın. Tekrardan görüşmek dileğiyle…


Koç (21 Mart- 20 Nisan) / Tromso

Koçlar realist ve idealist insanlardır. Ayrıca akıllıdırlar ve sakin yapılarıyla bilinirler. Dünya üzerinde en kuzeyde bulunan şehir olarak bilinen Tromso, tam da bu özelliklere sahip insanlara kucak açan bir yer. Ayrıca kuzey ışıklarının dansını izleyebileceğiniz en iyi yerlerden biri.

Boğa (21 Nisan- 21 Mayıs) / Londra

Duygusal yönlerini çok zor ortaya koyan Boğa insanları sağduyulu ve sabırlı olmalarıyla bilinirler. Ayrıca yağmurlu ve soğuk havalarda kendilerini oldukça huzurlu hissederler. Tüm bu özellikleri göz önünde bulundurduğumuzda İngiltere’nin başkenti Londra, tam da Boğa insanlarının yaşaması gereken bir şehir.

İkizler (22 Mayıs- 22 Haziran) / Milano

Sahip oldukları yüksek enerji potansiyelleriyle bir İkizleri kalabalık bir ortamda bile hemen ayırt edebilirsiniz. Dünya üzerinde onları yaşamaktan en çok mutlu edecek şehrin İtalya’nın Milano şehri olduğu kanaatindeyiz. Prestijli, kültürlü ve bakımlı insanlar Milano’yu her daim sever. Tıpkı bir İkizler gibi.

Yengeç (23 Haziran- 22 Temmuz) / Havana

Duygusal yönleri oldukça gelişmiş olan Yengeçler, farklı duygu durumlarını aynı gün içerisinde yaşayabilirler. Ancak içlerinde kopan fırtınalar bir kenara, genellikle neşeli tavırlarıyla dikkat çekerler. Onlar için eğlenmek, dans etmek ve romantizmin dibine vurmak hayatın temel taşları gibidir. Haksızlığa da asla gelemezler. Onları en iyi Küba’nın Havana şehri anlayabilir.

Aslan (23 Temmuz- 22 Ağustos) / İbiza

O zaman dans! Kendilerini her daim çekici bulan Aslanlar, kanı kaynayanlar grubuna giriyor. Sıcak romantikler ve ateşli aşıklardan olan Aslanlar, eğlenmeyi en iyi bilen insanların mensubu olduğu bir burç. Gece hayatını çok seven Aslanlar için aklımıza İbiza’dan başka bir yer gelmiyor doğrusu. Aslanların yaşaması gereken şehir ise, 30 yıldır turizmin ve gece hayatının Avrupa’daki kalbi olarak nitelendirilen İbiza Town.

Başak (23 Ağustos- 22 Eylül) / Ottawa

Akıllı, pratik ve düzen insanı olan Başaklar, çoğu zaman kendilerini dağınık olarak nitelendirirler. Ancak o dağınıklığın içinde bile matematiksel bir düzen olduğunun farkına varmazlar. Gerçek anlamda akılcı bir şekilde yaşayan Başaklar için en ideal şehir, Kanada’nın başkenti Ottawa.

Terazi (23 Eylül- 22 Ekim) / Los Angeles

Los Angeles, oldukça özel, karışık ve zor bir yer. Tıpkı bir Terazi gibi. Burcunun karakter özellikleri ile bu kadar özdeşleşen başka bir şehir daha yoktur kanımızca. Los Angeles, dünya şehirleri arasında alçak gönüllü olmayı başaramamış şehirlerden biri. Terazilerde de durum bundan çok farklı değildir. Her daim güler yüzlüdürler ama o gülücüklerinin altında yatan gizli bir ego vardır.

Akrep (23 Ekim- 21 Kasım) / Amsterdam

Tutkularını asla gizlemeyen, yasakları delmeye bayılan ve özgürlüğüne fazlasıyla düşkün olan Akrep burcuna mensup insanlar, tıpkı kendileri gibi olan bir şehirde yaşamayı hak ediyorlar. Bu özellikleri taşıyan şehirlerden biri olan Amsterdam’ın, Akrepleri fazlasıyla mutlu edeceği düşüncesindeyiz.

Yay (22 Kasım- 21 Aralık) / Reykjavik

Soğuk ama sempatik. Bu iki kelime hem Yay burcuna mensup insanları hem de İzlanda’nın başkenti Reykjavik’i tanımlamaya yetiyor sanırız. Yay burçları sakin ve her şeyin olması gerektiği gibi olduğu bir dünyada yaşamayı hayal ederler. Bu nedenle de onlar için en ideal dünya sanki Reykjavik’te çizilmiş gibi. Fantastik hikayelere duydukları ilgiden dolayı da Reykjavik, Elflerin diyarı olması sebebiyle de Yaylar için uygun.

Oğlak (22 Aralık- 21 Ocak) / Viyana

Her zaman ciddi, tutucu, iradeli, güvenilir ve dürüst insanlardır Oğlaklar. Yani her insanda bulunması gereken ancak ne yazık ki her insanda bu kadar keskinine rastlayamadığımız özellikler bunlar. Avusturya’nın başkenti Viyana da, ilk bakışta bir Avrupa şehrinde olması gereken her şeyi gözler önüne seriyor. Sakin ve düzenli sokaklar, özenle korunmuş tarihi binalar, sanatla iç içe geçmiş bir yaşam. Sonra biraz daha içine girince bunların her birinin oldukça abartılı yaşandığını fark ediyorsunuz. Ancak bu sizi rahatsız etmiyor, tam tersine güven veriyor. Oğlaklar, Viyana’da oldukça mutlu olacaklardır.

Kova (22 Ocak- 19 Şubat) / Barselona

Her zaman sıra dışı olmayı başaran Kovalar, bulundukları ortamlarda kendilerini hemen belli ederler. Herkesle iyi anlaşmalarına karşın, aradaki mesafeyi korumayı çok iyi bilirler. İspanya’nın en güzel şehirlerinden biri olan Barselona, Katolonya bölgesinin başkenti ve kendine has bir tarzı var. Bu nedenle de Kovaların kesinlikle hayran olacağı bir şehir Barselona.

Balık (20 Şubat- 20 Mart) / Sharm El-Şeyh

Balıklar her yere uyum sağlayabilirler aslında ama mutlaka su kenarında yaşamaları gerekiyor. Büyük şehirler ve metropoller onları kesinlikle mutlu edemez. Kalabalık şehirlerin bencil yaşantıları onların moralini bozar. Mısır’ın Sina Yarımadası’nda, Kızıldeniz’in kıyısında yer alan Sharm El-Şeyh, tüm bu özelliklere sahip bir yer.