Rus-Türk Gençlik Forumu yarın Antalya’da

Rusya ve Türkiye’nin aktif gençleri arasında kültürlerarası bir iş ve iletişim platformu ve iki ülke arasındaki uzun vadeli stratejik partnerlik işbirliğinin oluşturulması amacıyla düzenlenecek olan Rus-Türk Gençlik Forumu yarın Antalya’da gerçekleştirilecek.

Forumun başlıca görevi, yurtdışındaki yurttaşlar dahil iki ülke gençleri arasında açık diplomasi, kültür, eğitim, halk sanatı, turizm, etnoişletme ve genç girişimcilik alanlarında birleşmesine yardımcı olacak bir platform oluşturmak.

6 Kasım günü düzenlenecek olan foruma iki ülkenin resmi makamlarının temsilcileri, girişimciler, uzmanlar, gençler ve Rusya ve Türkiye’nin önde gelen üniversitelerin öğrencileri katılacak. Foruma katılacak üniversiteler arasında Anadolu Üniversitesi, Karadeniz Teknik Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Sakarya Üniversitesi, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi, Moskova Devlet Uluslararası İlişkiler Üniversitesi, Rusya Dışişleri Bakanlığı Diplomasi Akademisi ve diğerleri yer alıyor.

Forumda değerlendirilecek konular şöyle:

– Rusya-Türkiye işbirliğinin politik ve ekonomik sorunlar ve geleceği,
– İki ülkenin kültür diplomasisi,
– İki ülkenin halk sanatı ve geleneksel kültürlerinin korunması ve canlandırılması,
– İşletme olarak zanaat ve halk sanatı,
– Etno-işletme ve diğerleri…