Maldivler’de Türk misafirperverliği %70’lik pazar payını getirdi

Destinasyon yönetiminin önde gelen markalarında SKYhub, Maldivler seyahati için acentelere birçok avantaj sunuyor. SKYhub Outbound Grup Müdürü Orhan Durmuş; Maldivler seyahatleri için acentelere sundukları avantajları anlattı.

Hint Okyanusu’nda yer alan ve toplamda 1192 adet adadan oluşan Maldivler, tüm dünyanın odağında olan destinasyonlardan biri. Turkuaz rengindeki denizi, bembeyaz mercan plajları, sımsıcak güneşi ve romantik atmosferi ile Maldivler, özellikle balayı çiftlerinin de gözde rotaları arasında bulunuyor. Maldivler, bu anlamda tur operatörleri ve seyahat acentelerin de sıklıkla misafirlerine önerdiği tropik destinasyonların başında geliyor.

Dünyanın her yerinde olduğu gibi, tur operatörlerinin Maldivler için doğru ve güçlü bir DMC şirketi ile çalışması büyük bir önem arz ediyor. SKYhub Outbound Grup Müdürü Orhan Durmuş, tur operatörleri ve seyahat acentelerinin işlerini nasıl kolaylaştırdıklarını anlatarak Maldivler için iş birliği yaptıkları firmalara sundukları avantajlar hakkında çarpıcı bilgiler verdi.

TÜRKİYE MALDİVLERİ SKYHUB İLE KEŞFEDİYOR

Durmuş, “Dünyanın dört bir yanında yer alan ofislerimizin gücünü, Türkiye’de acentelerimize bir telefon kadar yakın olarak kullanıyoruz. Japon vizyonerliğini, Türk misafirperverliği ile birleştirip Maldivler’de bizden yer hizmeti alan tur operatörü ve seyahat acentelerine kusursuz hizmet veriyoruz. Qatar Havayolları ile yapmış olduğumuz özel anlaşma sayesinde, Maldivler turlarında pek çok avantajımız ile öne çıkıyoruz. Türk misafirperverliği ile Maldivler’de konuklarımızı ağırlarken, Türk seyahat severlerin ne istediği bilerek en uygun grup ve F.I.T. çözümler sunuyoruz. Bunun doğal bir sonucu olarak da, Türkiye’den Maldivler’e seyahat eden misafirlerin %70’i bizim organizasyonumuzla adayı keşfediyor.” dedi.

SKYHUB’IN ACENTELERE SUNDUĞU AVANTAJLAR

SKYhub Outbound Grup Müdürü Orhan Durmuş, Maldivler seyahati için tur operatörlerinin sahip olduğu avantajları da açıkladı.

ACENTELER SAAT DİLİMİNDEN ETKİLENMİYOR

Acenteler, bölgeden direkt cevap almak istediklerinde saat farkı nedeniyle hızlı cevap alamıyorlar, talepleri en erken ertesi gün yanıtlanabiliyordu. SKYhub ile gerek Türkiye ofisine kolay ulaşabilme, gerekse Whatsapp-Skype üzerinden irtibata geçilip müsaitlik ve fiyat konularında çok hızlı geri dönüşler sağlayabiliyorlar.

REZERVASYON BAŞINA ORTALAMA 50 DOLAR AVANTAJ SAĞLANIYOR

Türkiye ofisi sayesinde acenteler yurt dışı para transferinden de tasarruf ediyorlar. Türkiye banka hesaplarına ödeme çıkarıldığından, havale-swift masrafları göz önüne alındığında partner acentelere rezervasyon başına ortalama 50 Dolar avantaj sağlanmış oluyor.

HAVALİMANINDA ÖZEL KARŞILAMA

Tüm misafirler, bölge ofislerinin havalimanı ekipleri tarafından karşılanıp, seyahat dönüşlerinde de yolcu ediliyorlar. Partner acenteler bölge ofislerindeki yetkili operasyon uzmanına da 24 saat boyunca ulaşabiliyorlar. Bu da acil bir durumda, hızlıca çözüm üretilmesinde fayda sağlıyor.

GLOBALDE ALIM GÜCÜ YÜKSEK

Maldivler’deki oteller ile global pazarda yapılan çok özel fiyatlı kontratlar üzerinden ilerleniyor. Dolayısıyla alım gücü özellikle Türkiye pazarında oldukça önemli bir avantaja sahip. Pek çok kez, avantajlı son dakika aksiyon fırsatları, partner acentelere sunuluyor.