Firuz Bağlıkaya ve ekibi mazbatalarını aldı

TÜRSAB Başkanlığı’na seçilen Firuz Bağlıkaya, yönetim kurulu, denetim ve disiplin kurulu üyeleri mazbatalarını aldılar.

30 Kasım – 1 Aralık 2019 tarihlerinde gerçekleşen TÜRSAB 24. Genel Kurulu Seçimleri’nde oyların % 63’ünü alarak yeniden TÜRSAB Başkanlığı’na seçilen Firuz Bağlıkaya, yönetim kurulu, denetim ve disiplin kurulu üyeleri mazbatalarını aldılar.

10 Aralık 2019 tarihinde TÜRSAB Genel Merkezi’nde gerçekleşen törende Kültür ve Turizm Eski Bakanlarından Bahattin Yücel, TÜRSAB 24. Genel Kurulu’nda TÜRSAB Onursal Başkanlığı’na seçilen Talha Çamaş, Genel Kurul’da Divan Başkanlığı’nı üstlenen Deniz Tüfekçi kısa birer konuşma yaptılar.

Kültür ve Turizm Eski Bakanlarından Bahattin Yücel

Kürsüye ilk olarak Kültür ve Turizm Eski Bakanlarından Bahattin Yücel geldi. Yücel’in gerçekleştirdiği konuşma şu şekilde:

BAHATTİN YÜCEL: ÇOK ZOR BİR GÖREVİ ÜSTLENDİKLERİNİ BİLİYORUM, BUNUN İŞARETLERİ GÖRÜLMEYE BAŞLANDI

“24. Olağan Genel Kurul sonuçlarımızın mesleğimize ve TÜRSAB’ın bütün üyelerine, çalışanlarına ve herkese başarılar getirmesini diliyorum. Çok zor bir görev üstlendiklerini biliyorum. Bunun işaretleri hemen görülmeye başlandı. Ama bu birlik bir sürü zorluğu açmıştır bundan sonra da önemli sorunların üstesinden başarıyla gelecektir. Değerli bütün arkadaşlarıma Firuz Bağlıkaya’nın da şahsında başarılar diliyorum. Sizleri saygıyla selamlıyorum”

Ardından kürsüye TÜRSAB Onursal Başkanı seçilen Talha Çamaş kürsüye geldi ve konuşmasında önemli temenilerde bulundu. İşte TÜRSAB Onursal Başkanı Talha Çamaş’ın konuşması:

TALHA ÇAMAŞ: ONURSAL BAŞKAN SEÇİLMEM VARDIĞIM EN ONURLU NOKTA

“Sayın Bakanım, Sayın Başkanım, Çok Değerli Meslektaşlarım,

Tahmin edersiniz bu gurur ve heyecanı, tabi bunun daha fazlasını Genel Kurul’da hissetmiştim. Bugünkü tören çok değerli. Böyle bir onura sahip olmak benim için çok önemli. TÜRSAB’ın Onursal Başkanı olarak seçilmem herhalde vardığım en büyük, onurlu bir nokta… Bunu bana yaşatan başta Sayın Başkan ve Yönetim Kurulu Üyeleri olmak üzere, bu görüşü onaylayan tüm üyelerine ömrüm boyunca şükranlarımı hep taşıyacağım ve duyacağım.

“BU BİRLİKLE BERABER YÜRÜYEN KAMU YÖNETİCİLERİ DAİMA SAYGIYLA ANILMIŞTIR”

Dediğim gibi bunun heyecanı içerisinde konuşmak çok zor. Hepinize çok iyi dönem ve bir yıl diliyorum. Umarım 2020 hepimize iyi günler getirir. Hayırlı, bereketli günler getirir. Bir de Sayın Bakanımın dediği gibi; Bu birlik adı üzerinde, birlik olmaya devam ettiği müddetçe ki olmak zorundadır… Artık seçim bitmiştir, genel kurul bitmiştir. Hepimiz bir birliğiz, bu birlikle beraber yürüyen kamu yöneticileri daima sektör içerisinde olumlu anılmıştır, daima saygıyla anılmaktadır. Aksi olursa unutulur tarihe gider.

“2020’DEN EN BÜYÜK BEKLENTİM BU…”

Umarım kamu yönetimi daima mevcut yönetimimizle, birliğimizle uyum içerisinde Türkiye turizminin geleceği için çok olumlu çalışmalar yapar. 2020’den en büyük dileğim bu… Hepinizi kutluyorum, başarılar diliyorum. Her zaman bu sektörün emrindeyim.

TÜRSAB 24. Genel Kurulu’nda Divan Başkanlığı’nı üstlenen Deniz Tüfekçi ise Talha Çamaş’ın TÜRSAB Onursal Başkanı olmasına yönelik iyi dilek ve temennilerini sunduğu bir konuşma yaptı.

DENİZ TÜFEKÇİ: UMARIM BU PLAKET TALHA ÇAMAŞ’IN EMEKLERİNİN KARŞILIĞI OLARAK KÜÇÜK BİR HATIRLATMA OLUR

Geçmiş dönem yönetim kurulu birçok zorlukların üstesinden geldi. Yeni seçilen Yönetim Kurulu da hiç geride kalmayacak çok daha iyisini yapacak. Talha Çamaş, değerli dostum, değerli arkadaşım sahiden çok büyük emek verdi. Sanırım bu plaket onun için verdiği emeğinin karşılığı olarak küçük bir hatırlatma olur.

Tören kapsamında TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya da şu konuşmayı yaptı. Bağlıkaya’nın konuşmasında öne çıkanlar ise şu şekilde:

FİRUZ BAĞLIKAYA: EMEĞİNİZ VE BİRLİĞİMİZE OLAN GÜÇLÜ AİDİYET DUYGUNUZ İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUM

“Öncelikle TÜRSAB’a yakışır biçimde seviyeli, hoşgörülü, demokratik bir Genel Kurul sürecinin ardından yeni faaliyet dönemimize ilk adım niteliğindeki Mazbata Töreni’mize hepiniz hoş geldiniz” diyerek tüm katılımcıları selamlayan Firuz Bağlıkaya; “24. Olağan Genel Kurulu’muzda, TÜRSAB ailesinin birliğine sahip çıktığı, rekor katılımlı bir genel kurul yaşadık. TÜRSAB olarak yaşadığımız bu gurur tablosu için hepinize emeğiniz ve birliğimize olan güçlü aidiyet duygunuz için ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

“BU BAŞARI DOĞAL OLARAK HEPİMİZİN BAŞARISI”

Değişim hareketinin öncüleri olarak, 23. Yönetim Dönemi’nde 21 ay gibi kısa bir sürede yönetim kurulundaki arkadaşlarıyla özverili bir çalışma göstererek çok başarılı işlere imza attıkları belirten TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya; konuşmasına şu sözlerle devam etti:

“Bu başarı doğal olarak hepimizin başarısı, TÜRSAB’ı bir aile olarak gören siz değerli üyelerinin, çalışanlarının başarısı. Üyelerimizden aldığımız güç ile yeni bir döneme büyük şevk ve özgüvenle giriyoruz. Önümüzde TÜRSAB’da değişimi devam ettirmek ve daha ileriye taşımak için yepyeni bir sayfa açıldı. Geçtiğimiz dönemde çok çalıştık, büyük emek harcadık. Önemli projeleri hayata geçirdik. Aynı kararlılık ve azimle yeni dönemde çalışmaya devam edecek, sektörümüz ve ülkemiz için daha çok proje üreteceğiz.

“DAHA ÇOK ÇALIŞACAĞIZ, DAHA ÇOK HİZMET VERECEĞİZ”

Bu dönemde yönetim kurulu, ihtisas başkanlıkları, bölge temsil kurullarıyla parlak projeleri hayata geçirecekleri verimli bir dönem olacağını belirten Firuz Bağlıkaya; “Seyahat acentalarımızın ve sektörün sesini her platformda daha çok duyuracağız. Sadece ulusal alanda değil, uluslararası alanda da kurumumuzun itibarını daha da üst seviyelere çıkaracağız. Üyelerimizin pazarlama ve tanıtım çalışmalarına destek vererek ülkemizin yurt içi ve yurt dışı turizm pazarını büyüteceğiz. 11. Kalkınma Planı’nda yer alan 2023 turizm hedeflerini gerçekleştirebilmek için TÜRSAB olarak elimizden geleni yapacağız.  Sektör paydaşlarımızla iş birliğimizi geçmiş dönemde olduğu gibi bu dönem de sürdüreceğiz. Kısacası daha çok çalışacağız, daha çok hizmet vereceğiz” diyerek 24. Dönem’deki vaatlerini, gerçekleştirecekleri projeler hakkında genel bir çerçeve sundu.

“YENİ YASAMIZDAN ALACAĞIMIZ GÜÇLE, HIZIMIZI ARTIRACAĞIZ”

Yakında çıkması beklenilen birlik yasası hakkında da açıklamalarda bulunan TÜRSAB Başkanı Bağlıkaya, “Yeni yasamızın yeni dönemde sektörümüzün önünü açmasını ve yeni hamleler yapabilmemize olanak sağlamasını bekliyoruz. Yeni yasamızdan alacağımız güçle, hızımızı artıracağız, TÜRSAB’ı; teknolojik ve dijital gelişmelerin belirleyici olduğu dünyanın yeni dönemi ve gidişatına uygun bir birlik haline getirmek için önemli adımlar atacağız” dedi.

“DEĞİŞİM TÜM GÜCÜYLE DEVAM EDECEK”

TÜRSAB’da “değişim”in tüm gücüyle devam edeceğini belirten Firuz Bağlıkaya; “Yeni dönemde TÜRSAB ROTA’nın yaygın kullanımı ve altyapı düzenlemeleri, İstanbul’da hala devam eden yol güzergah belgesi sorununun çözülmesi, acentalarımızın Turquality desteklerinden yararlanabilmeleri, UKOME’lerde TÜRSAB’ın temsil edilmesi, tüketici mahkemelerinde acentaların temsili, rehber sıkıntıları gibi birçok sorunu yeni dönemde çözmek için tüm gücümüzle çalışacağız” ifadelerini kullandı.

TALHA ÇAMAŞ’A TEŞEKKÜR

Genel Kurul’da kendisini en çok heyecanlandıran, duygulandıran anlardan birine de dikkat çeken Firuz Bağlıkaya; konuya ilişkin şu açıklamalarda bulundu: “Sektörümüzün duayeni, yol göstericisi, bilgeliği, vizyonu ve nezaketi ile her nesil için büyük bir değer, büyük bir örnek ve gurur tablosu olan hepimizin abisi sayın Talha Çamaş’ın büyük alkışlarla oybirliğiyle onursal başkanımız olarak seçilmesi anı beni heyecanlandıran, duygulandıran anlardan biriydi. Bu gurur bu onur bu mutluluk bu ebedi değer hepimizin.  Turizm sektöründe bizlere yıllardır bu onuru yaşattığı için kendisine şükranlarımı en derin saygılarımı sunuyorum. İyi ki varsın sayın başkanım.”

İBRAHİM HALİL KALAY’A BAŞARI DİLEĞİ

TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya; konuşmasının son bölümlerinde şu ifadelere yer verdi:

“23. Yönetim Dönemi’nde 21 ay boyunca birlikte yan yana, omuz omuza çalıştığım Yönetim Kurulu Üyesi arkadaşlarıma, başarılı ve özverili çalışmalarından dolayı huzurlarınızda bir kez daha teşekkür etmek ve kendileriyle birlikte çalışmaktan büyük onur duyduğumu ifade etmek istiyorum. Genel Kurul’da, 23. Dönem Yönetim Kurulu’nda yer alan arkadaşımız Halil İbrahim Kalay, seyahat acentalarını temsilen Turizm Tanıtma Ajansı’na seçildi.

İbrahim Bey’in Turizm Tanıtma Ajansı’nda TÜRSAB’ın sesi olacağına ve çok başarılı çalışmaları hayata geçireceğine yürekten inanıyorum. Kendisine bu yeni görevinde tekrar başarılar diliyorum.

“SES GETİREN ÇALIŞMALARI HAYATA GEÇİRECEĞİZ”

Yeni yönetim kurulumuzda görev alan arkadaşlarıma ise hoş geldiniz ve kolları sıvayın diyorum.

23. Dönemde olduğu gibi Yeni Yönetim Kurulu’ndaki arkadaşlarımızla da tam bir uyum içerisinde çalışacağımıza yürekten inanıyorum.

Birlikte güzel ve ses getiren çalışmaları hayata geçireceğiz.  24. Dönemin; Yönetim Kurulu’yla, birliğimizin değerli çalışanlarıyla tüm TÜRSAB ailesine ve turizm camiasına hayırlı olmasını temenni ediyor, hepinizi sevgi ve saygı ile selamlıyorum. Yolumuz açık olsun.”