İnci Pirinçcioğlu’nun aramızdan ayrılışının 18. yılı

Türkiye’nin ilk rehberi, Türk ve dünya turizmin duayenlerinden olan Fulbright’lı İnci Pirinçcioğlu'nu 18. yılında sevgi ve saygıyla anıyoruz.

Türkiye’nin ilk rehberi, Türk ve dünya turizmin duayenlerinden olan İnci Pirinçcioğlu’nun aramızdan ayrılışının 18. yılı nedeniyle 17 Aralık günü TÜRSAB Genel Merkezi Konferans Salonu’nda bir anma programı düzenlenecek.

Eşi Fethi Pirinçcioğlu ile birlikte VIP Turizm’in yaratıcısı, Halide Edip Adıvar’ın asistanı, Atatürk’ün izinde bir öğretmen… İnci Pirinçcioğlu’nu anma programı TURSAV Genel Sekreteri – VIP Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Ceylan Pirinçcioğlu adına turizm kamuoyuna duyurulan anma programı şöyle:

“Birçok ilke imza atmış, binlerce turizmcinin mesleğimize gönül vermesini sağlamış, kültür turizminde kültür ve tanıtım köprüleri kurmuş, kongre turizminin standartlarını oluşturmuş, ilk kadın turizm duayeni… Sayın İnci Pirinçcioğlu’nu 17 Aralık 2019 Salı günü, TÜRSAB Genel Merkezi Konferans Salonu’nda saat 14.30 ‘ta aramızdan ayrılışının reşide erdiği 18. yılında sevgi, saygı ve özlemle anacağız. Katılımınızdan mutluluk duyarız.

Anma Programı

TURSAV Genel Sekreteri – VIP Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Ceylan Pirinçcioğlu
VIP Turizm İcra Kurulu Başkanı Yasemin Pirinçcioğlu
İstanbul Rehberler Odası Başkanı Sedat Bornovalı
TURSAV Başkan Yardımcısı Yusuf Yazıcı
TÜRSAB Onursal Başkanı Talha Çamaş
TÜRSAB ve TURSAV Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya

18. yıl anma helva ikramı ve ‘İnci’ kitabı dağıtımı”

LCV için: sevda.elcin@tursav.org