İstanbul’un yalılarını turizme kazandırdı

Six Senses Kocataş Mansion İstanbul

Last Updated on 14 Ocak 2020 by Turizm Günlüğü

Six Senses Kocataş Mansions Istanbul açıldı.

Six Senses Hotels Resorts SPA markası hizmet anlayışını, Sarıyer’deki 19. yüzyıldan kalma Kocataş Yalısı ve Sait Paşa Yalısı’na yeniden hayat vererek İstanbul’a taşıyor.

“Boğaz’ın İncileri” olarak anılan rıhtımları ile ünlü Sarıyer’deki Kocataş ve Sait Paşa konakları, orijinal yapısına saygı gösterilerek ve mimari dokusu korunarak yeniden hayat buldu.

45 adet misafir odası ve süitlerin bulunduğu üç katlı iki görkemli konağın içinde toplantı salonları, sağlık kulübü, restoranlar, Kahve Cafe ve butik bulunuyor. Konakların mimari dokusu, İstanbul’un tüm kontrastlarından esinlenilerek – doğu ve batı, tarihi ve modern, mistik ve dünyevi – ve geleneksel çizgilerin, Six Senses dokunuşları ile harmanlanmasıyla yeniden gün yüzüne çıkıyor.

Six Senses Kocataş Mansions İstanbul

BOĞAZ’DA GASTRONOMİ YOLCULUĞU

Eat With Six Senses felsefesine dayanan hem besleyici hem de lezzetli menülere ev sahipliği yapacak olan Six Senses Kocataş Mansions, Istanbul’un restoranları yaşamın ince zevklerinden ödün vermeden sağlıklı ve dengeli yaşam tarzını hedefleyen misafirlerini ağırlamayı hazırlanıyor.

OTELİN ÖZEL TEKNESİ İLE SIRA DIŞI DENEYİMLER VE DAHA FAZLASI

Six Senses misafirperverlik anlayışının bir parçası olan Misafir Deneyimi Uzmanları, Sarıyer’deki lokal deneyimlerden İstanbul’un güzelliklerinin keşfine, pek çok sıra dışı olanağı konukların tercihine sunacak.

Otelin sahip olduğu özel tekne ile tarihi yarımadaya yapılacak ziyaretlerden Six Senses lezzetleri eşliğinde gerçekleşecek özel Boğaz turlarına, yakın çevreye yapılacak doğa ve tarih gezilerinden günlük gerçekleştirilecek yeme-içme workshoplarına pek çok deneyim misafirleri bekliyor.