Tatil valizinde mutlaka yer vermeniz gereken güzellik ürünleri

Bavul seçerken nelere dikkat edilmeli?

Last Updated on 21 Ocak 2020 by Turizm Günlüğü

Eğitim yılına ara verilmesiyle birlikte 2020’nin ilk tatil sezonuna kavuştuk. Tatilcilerin bazıları kayak, snowboard yaparak karın keyfini sürerken, bazıları ise otellerin spalarında keyif yapmayı tercih ediyor. Ancak kışın olumsuz koşulları yanında gece ve gündüz arasındaki yüksek sıcaklık farkı cildimizi etkileyerek, yenilenme arzumuzu yıpranmaya dönüştürebiliyor.

İsveçli güzellik teknolojisi markası FOREO tatilcilere valizlerinde mutlaka yer vermeleri gereken ürünleri hatırlatıyor.

Valizin olmazsa olmazı nemlendirici

Kış aylarında cildimiz soğuk, rüzgâr gibi etkenler nedeniyle hassaslaşıp daha fazla kuruyor. Eğer doğru ve yeterli şekilde nemlendirilmezse cildimiz gerilmeye, çatlamaya eğilim gösteriyor, kızarıyor ve kaşıntı yapabiliyor. Hatta ilerleyen safhalarda egzama gibi sorunlar ortaya çıkabiliyor. Bu nedenle tatil valizinin olmazsa olmazını, en öncelikli parçasını, kesinlikle nemlendirici oluşturuyor. Ancak bu nemlendiricinin su değil yağ bazlı olmasına özen göstermek gerekiyor. Yağ bazlı nemlendiriciler cildinizde nemi hapsederek kurumayı minimuma indirmeye yardımcı oluyor. Bu yağ bazlı nemlendiricinin cilt tipine uygun olmasına da dikkat etmek şart. Eğer buna dikkat etmezseniz cildinizi kuruyup yıpranmaktan korurken sivilce, siyah nokta gibi sorunlara davetiye çıkarabilirsiniz.

Eller ve dudaklar ihmale gelmez

Tabii sadece yüzünüzü nemlendirmeniz yeterli değil! Vücudunuzu, dudaklarınızı ve ellerinizi de asla pas geçmemelisiniz. Kayak merkezlerinde sıkça kullanılan sauna ve sıcak suyla duş almak cildinizi gözle görülür şekilde kurutur. Bu nedenle yine yağ bazlı bir vücut nemlendiricisini tercih edebilirsiniz. Elleriniz için ise gün boyunca her fırsat bulduğunuzda krem kullanmalısınız. Ellerimizin derisi çok ince olduğu için yıpranmaya çok daha fazla meyillidir. Bu nedenle dışarıda dolaşırken mutlaka eldiven takmaya ve elinizi her yıkamadan sonra kremlemeye özen gösterin. Dudaklarınız için de mutlaka SPF’li bir dudak balmı kullanarak çatlamaların önüne geçebilirsiniz.

Kayaktan önce güneş koruyucu

Kış tatilini kayak merkezlerinde geçirenlerin en sık karşılaştığı sorunlardan biri kar yanığıdır. Yazın güneş altında fazla kaldığınızda karşılaştığınız yanıktan çok da farklı olmayan kar yanığı, yüzünüzü bir anda kıpkırmızı bir görüntüye bürüyebiliyor. Kar yanığının ortaya çıkmasının en önemli nedeni; bulunduğunuz rakım ve karın güneş ışınlarını yüksek oranda yansıtması geliyor. Uzmanlar, her 1000 metrede, UV düzeyinin yaklaşık yüzde 10 arttığına ve karın güneş ışınlarının %80’ini yansıttığına dikkat çekiyor. İşte bu nedenle tıpkı yaz tatiline çıkarken olduğu gibi, kış tatili valizinde de güneş koruyucu kremler kaçınılmaz oluyor. Güneş kremlerinizi tıpkı yazın olduğu gibi dışarı çıkmadan en az yarım saat önce sürmeyi ve gün içinde de birkaç kez yenilemeyi unutmayın.

İki dakikada derinlemesine cilt temizliği

Bütün gün karda keyif yaptınız, kayak ya da snowboard ile günün tadını çıkardınız. Kartopu oynadınız, kardan adam yaptınız, açık havada oturup kitabınızı okurken sıcacık bir kahveyi yudumladınız. Gün bitti ve romantik bir kar akşamı daha başladı. Gün boyu cildinizde yaşanan zorlanmaları nasıl telafi etmelisiniz? İşte tam bu noktada FOREO’nun en yeni ürünü olan yüz temizleme ve sıkılaştırıcı masaj cihazı LUNA 3’ün valizinizden çıkma zamanı geliyor. Cilt tipinize uygun temizleme ürününü LUNA 3 ile uygulayarak sadece iki dakika içinde cildinizi derinlemesine temizleyebilirsiniz. Normal, Karma ve Hassas ciltler için üç ayrı renkte modeli bulunan LUNA 3, silikon medikal yüzeyi ve titreşimleriyle cildinizi kir, yağ, makyaj kalıntıları ve ölü hücrelerden yüzde 99,5 oranında arındırıyor ve size sağlıklı, tazelenmiş ve ışıl ışıl bir cilt sunuyor.

Kişisel güzellik koçunuz avucunuzda

Akıllı telefonlara indirilebilen FOREO For You uygulamasıyla senkronize edildiğinde kişiye özel bir güzellik koçu gibi çalışan LUNA 3, bu sayede cildinizin ihtiyaçlarını ve gelişimini takip ederek size özel kişiselleştirilmiş bir bakım rutini sağlıyor. Cildinizi temizledikten sonra cihazın arka başlığında yer alan; göz, kontür, boyun ve ağız olmak üzere dört hedef bölgeye yönelik sıkılaştırıcı ve gençleştirici masaj terapilerinden biriyle kendinizi şımartabilirsiniz. Bu masaj terapileri cildinizi rahatlattığı ve kullandığınız bakım ürünlerinin cildin daha derinine güçlü bir şekilde nüfuz etmesini sağladığı gibi düzenli uygulandığında ince çizgi ve kırışıkların görünümünü de yumuşatıyor.

FOREO LUNA 3 için tavsiye edilen satış fiyatı 1.599 TL’dir.

FOREO LUNA 3 yüz temizleme ve sıkılaştırıcı masaj cihazı Trendyol e-mağazası, Sephora e-mağazası ve Sephora (Zorlu Center, İstinye Park, Capacity, Nişantaşı, İstiklâl Caddesi) mağazalarında, Beymen e-mağazası ve Beymen (Zorlu Center, Suadiye, Panora) mağazalarında satılmaktadır.