Turizm işletmelerinden en büyük beklenti hijyen!

Türkiye Küçük Oteller Derneği’nin geleneksel sezon buluşmasında konuşan Eczacıbaşı Profesyonel bünyesinde yer alan EP Akademinin Yöneticisi Gökçe Yılmaz, hijyenin tüm dünyada müşteri memnuniyetinin ön koşulu olduğuna dikkat çekerek küçük- büyük tüm sektör işletmelerinin hijyen standartlarını yükseltmeyi amaçladıklarını söyledi.

Türkiye Küçük Oteller Derneği’nin geleneksel buluşması 29 Ocak’ta Sirkeci’deki Hocapaşa Kültür Merkezi’nde yapıldı. Buluşmaya katılan küçük otellerin yetkilileri 2020 yılına dair öngörülerini paylaşarak sezonu karşılarken, turizm sektörünün temizlik ve hijyende en büyük çözüm ortağı Eczacıbaşı Profesyonel de müşterilerinin ihtiyaçlarına göre şekillenen danışmanlık ve destek hizmetleri hakkında katılımcıları bilgilendirdi.

Küçük Oteller Derneği’nin geleneksel buluşması 29 Ocak’ta Hocapaşa Kültür Merkezi’nde yapıldı.

Müşterilerin değişmeyen tek kriteri: Hijyen

Eczacıbaşı Profesyonel bünyesinde yer alan EP Akademi’nin yöneticisi Gökçe Yılmaz, Türkiye’nin dört bir yanındaki işletmelere ve sektör profesyonellerine uzaktan eğitim ile de ulaştıklarını söyleyerek, “2019 itibariyle 220 işletmeden yaklaşık 1000 kayıtlı üyesi bulunan EP Uzaktan Eğitim Programı ile küçük-büyük tüm sektör paydaşlarına temizlik ve hijyen konularında merak ettiklerini online olarak öğrenme imkanı sunuyoruz. Yaptığımız araştırmalar gösteriyor ki, son yıllarda müşteri ihtiyaç ve beklentileri sürekli değişim gösterse de değişmeyen tek kriter temizlik ve hijyen. Müşteri memnuniyetinin ve daha sonrasında sadakatinin sürdürülebilir olmasının yolu hijyen ve temizliğe verilen önemden geçiyor” dedi.

Türkiye’nin dört yanına online uzaktan eğitim

EP Uzaktan Eğitim Programı ile sektör çalışanlarına bilgiye diledikleri zaman online olarak ulaşma imkanı verirken, uzmanlık alanlarını da geliştirme fırsatı sağladıklarını söyleyen Yılmaz, “Günümüzde müşterinin tercih kriterleri arasında hijyen standartları bu kadar önemli hale gelmişken, biz de sunduğumuz online ve uzaktan eğitimlerle hijyen ile ilgili tüm bilgimizi ve deneyimlerimizi üyelerimize aktarıyoruz. Bu bilgiler küçük otellere maliyetlerinde tasarruf sağlarken hem itibarlarına hem de personellerine de artı bir değer katıyor” dedi.

Buluşmada fuaye alanında da Eczacıbaşı Profesyonel’in Antimic, AntiMite, Fancoil tablet, Wave dispenser ailesi, Geri Dönüşümlü seri gibi ürünleri sergilenerek, katılımcılara ürünler ve kullanım amaçları hakkında bilgi verildi.