Hediye Güral Gür: Bakanımız artık bazı konulara turizmci gözüyle bakamaz

Last Updated on 14 Şubat 2020 by Yaşar Çelik

Röportaj: Yaşar Çelik / Yayına hazırlayan: Cem Bişkin


NG Hotels İcra Kurulu Başkanı Hediye Güral Gür, turizm sektöründe öne çıkan gündem maddeleri ve NG Hotels markasının yeni yatırımlarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

NG Hotels İcra Kurulu Başkanı ve TÜROB Başkan Yardımcısı Hediye Güral Gür, Turizm Günlüğü’ne ilk olarak turizm sektörü dernek ve kuruluşlarının mevcut konumu, yürüttüğü faaliyetler ve etkin bir yapıya sahip olup olmadıklarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

TURİZM MESLEK BİRLİKLERİ NE KADAR ETKİN?

Turizm sektöründe faaliyet gösteren dernek ve meslek birlikleri arasında konaklama alanında TÜROB, TÜROFED ve TTYD’nin, seyahat acentaları alanında ise TÜRSAB’ın ön plana çıktığını hatırlatan NG Hotels İcra Kurulu Başkanı Hediye Güral Gür; “Günümüzde turizm dernekleri ve meslek birlikleri üyelerinin mağduriyetini gidermek ve mağduriyetlerinin önüne geçmek adına bence ellerinden geleni yapıyor ve gerekli tepkiyi gösteriyorlar. Turizm dernek ve meslek birlikleri “İlgili bakanlıklarla ve bürokratlarla neler yapılabilir?” anlamında önemli çalışmalar yürütüyorlar ama “Ne kadar sonuca ulaşılabiliyor?” konusu takdirlere bırakılır” dedi.

MEHMET ERSOY’UN BAKAN OLMASI BEKLENTİLERİN NE KADARINI KARŞILADI?

Ardından turizm sektörünün uzun yıllar boyunca turizm sektöründen bir temsilcinin Kültür ve Turizm Bakanı olması talebinin, Mehmet Nuri Ersoy’un bakan olarak belirlenmesinin ardından; sektördeki beklentilerin karşılanıp karşılanmadığını değerlendirmesini talep ettiğimiz Hediye Güral Gür; konuya ilişkin şu değerlendirmelerde bulundu:

“MEHMET ERSOY ŞU ANDA İKİ ŞAPKAYA SAHİP DURUMDA”

“Mehmet Nuri Ersoy’un Turizm Bakanı olması aslında turizm camiasını çok heyecanlandırdı. Hepimiz çok umutlandık ama tabi şunu da göz ardı etmemek lazım; neticede Bakanımız turizm kökenli ama aynı zamanda şu anda bir siyasetçi… İki şapkaya sahip durumda. Dolayısıyla hangi şapkayı ne kadar kullanacağını şartlar belirliyor. Kendisinin yerinde olmadığım için yorum yapmam doğru olmaz. Ama dediğim gibi; artık bazı konulara turizmci gözüyle bakamaz. Şu anda siyasetçi olduğunu kabul etmek belki de daha doğru olur.”

HABER ÖNERİLERİ

NG Hotels iki yılda 3 tesis açmayı planlıyor

NG Hotels, 2020 yılına yeni yatırımlarla giriyor

NG HOTELS’İN YENİ YATIRIMLARI

NG Hotels İcra Kurulu Başkanı Hediye Güral Gür, son olarak NG Hotels markasının gelecekteki yatırımları hakkında açıklamalarda bulundu.

İLK ETAPTA İSTANBUL, SAPANCA VE KEMER VAR

NG Hotels olarak yeni otel yatırımlarına tüm hızıyla devam ettiklerini belirten Hediye Güral Gür; “Marriott ile iş birliği kapsamında 2021 yılında İstanbul’daki yeni otellerini hizmete açmayı planladıklarını; bunun yanı sıra bu yılın ilk yarısında, Sapanca’daki mevcut otellerinin yan parselinde, NG Hotels markası altında Sapanca’da ikinci bir oteli daha faaliyete geçireceklerini” açıkladı.

BİR SONRAKİ HEDEFTE BODRUM VE KAPADOKYA VAR

Son olarak Hediye Güral Gür, bu iki yeni otel yatırımının yanı sıra; “Antalya’nın Kemer ilçesindeki Göynük bölgesinde bir tesis yatırımına daha başladıklarını ve 2021 yaz sezonuna yetiştirmeyi hedeflediklerini, mevcut bu üç otel yatırımının ardından, iki sene sonra Bodrum ve Kapadokya’da da yeni otel yatırımları için harekete geçeceklerini” söyledi.