Wyndham Hotels İstanbul’daki yeni oteliyle bir ilke imza attı

Wyndham Hotels & Resorts, 2019 yılında Türkiye de dahil olmak üzere Avrupa, Ortadoğu, Avrasya ve Afrika (EMEA) bölgesinde yeni oteller açarak ve yeni pazarlara giriş yaptı.

90’a yakın ülkede, yaklaşık 9 bin 300 oteliyle dünyanın önde gelen otel gruplarından Wyndham Hotels & Resorts, geçtiğimiz yıl önemli açılışlarla yeni pazarlara giriş yaptı ve Avrupa, Ortadoğu, Avrasya ve Afrika (EMEA) bölgesindeki varlığını artırmaya devam etti.

LA QUINTA BY WYNDHAM’IN AMERİKA KITASI DIŞINDA AÇILAN İLK OTELİ

2019 yılında üst-orta sınıf La Quinta by Wyndham markası, Türkiye’de açılan La Quinta by Wyndham İstanbul Güneşli oteli ile Avrupa pazarıyla buluştu.

Bu otel aynı zamanda, markanın Amerika kıtaları dışında açılan ilk oteli olma niteliği taşıyor.

TÜRKİYE’DE 80’İN ÜZERİNDE OTEL

Wyndham Hotels & Resorts, bu açılışla Türkiye’deki otel sayısını 80’in üzerine çıkardı ve ülkedeki en büyük uluslararası otel şirketi olma konumunu güçlendirdi.

WYNDHAM HOTELS MARKASININ GİRİŞ YAPTIĞI YENİ PAZARLAR

Wyndham Hotels & Resorts, Yunanistan, Almanya, Portekiz, Gürcistan, Ortadoğu, Afrika ve Hindistan gibi önemli pazarlarda da büyümeyi sürdürdü.

Şirket, Ermenistan, Hırvatistan ve Kırgızistan gibi bazı yeni pazarlara girerken; Danimarka’da Comwell Hotels ile üst sınıf Dolce by Wyndham markası için özel bir anlaşma imzalayarak bu pazara da giriş yaptı. Bu anlaşma ile Danimarka’da önümüzdeki iki yıl içinde açılması beklenen oteller açısından önemli bir dönüm noktasına ulaşıldı.

ORTADOĞU VE AFRİKA’DAKİ OTELLERİ

Wyndham Hotels & Resorts, Ortadoğu ve Afrika’daki varlığını da güçlendirdi. Umman’ın Maskat kentinde açılan ilk Wyndham Garden oteli bu bölgedeki önemli açılışlar arasında yer alırken, Ramada Encore by Wyndham Muscat Al Ghubra otelinin de Mart 2020’de açılması bekleniyor.

Wyndham Hotels & Resorts aynı zamanda Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai kentinde, Ithra Dubai’nin Deyra Sahil Şeridi Geliştirme projesi çerçevesinde üç yeni otel açacağını duyurdu. Bu açılışların bir parçası olarak Super 8 by Wyndham markası da pazarla buluşacak. Şirket, Hindistan’ın orta segment konaklama pazarında yeni adımlar atmayı da sürdürüyor. 2019 yılında Hindistan’ın Yeni Delhi, Bangalore ve Jaipur da dahil olmak üzere önemli noktalarında yedi açılış yapıldı.

DİMİTRİS MANİKİS: BÜYÜK BİR GURUR DUYUYORUZ

Wyndham Hotels & Resorts EMEA Başkanı ve Genel Müdürü Dimitris Manikis, “Bölge genelinde 2019 yılında kaydettiğimiz güçlü büyümeden büyük bir gurur duyuyoruz ve bu ivmemizi mevcut ve yeni pazarlarda, 2020 ve sonrasında da artırmayı bekliyoruz. EMEA, dünyanın en çok çeşitlilik sunan bölgelerinden biri ve burada geniş otel varlığımızla ve yeni bölgelere ulaşan önemli marka çeşitliliğimizle büyümemiz; otelde konaklamayı herkes için mümkün kılma ve bu canlı bölgeye seyahat edecek herkesin ihtiyaçlarına cevap verecek bir Wyndham oteli bulabilmesini sağlama vizyonumuz açısından büyük önem taşıyor” dedi.

2020 YILINDA AÇILMASI PLANLANAN WYNDHAM OTELLERİ

Wyndham Hotels & Resorts’un 2020 yılında açmayı planladığı tesisler arasında Mainz ve Augsburg (Almanya) kentlerinde yeni Super 8 otelleri, Super 8 by Wyndham Deira Waterfront Dubai ile markanın Birleşik Arap Emirlikleri pazarıyla buluşturulması, Ramada Encore by Wyndham Muscat Al Ghubra (Umman), Hindistan genelinde, Tiflis’te (Gürcistan) ve Budapeşte’de (Macaristan) çeşitli Ramada by Wyndham otelleri yer alıyor.