Corendon Airlines Hannover’den 23 noktaya uçacak

Last Updated on 27 Şubat 2020 by Turizm Günlüğü

Corendon Airlines, 2020 yılı planlarını anlatmak ve Hannover çıkışlı yeni uçuşlarını tanıtmak üzere Almanya’da faaliyet gösteren etnik ve Alman seyahat acenteleriyle Hannover’de gerçekleştirilen akşam yemeklerinde bir araya geldi.

Almanya pazarındaki başarılı operasyonlarını hız kesmeden sürdüren Corendon Airlines, meydan, destinasyon, base ve uçuş sayısını artırarak büyümesini sürdürüyor.

Bu çerçevede Corendon Airlines Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray Karaer ve şirket yöneticileri, 2020 yılı planlarını anlatmak ve Hannover’den yapacağı uçuşlarını tanıtmak üzere Hannover’de etnik ve Alman acenteleriyle 20-21 Şubat tarihlerinde iki ayrı özel yemekle bir araya geldi.

Alman acentelerin katıldığı gecede sahne alan Münih All Stars grubu ve Türk acentelerin katıldığı gecede sahne alan Mert Keskin ve Orkestrası misafirlere keyifli anlar yaşattı.

2020 YAZ SEZONUNDA YOĞUN UÇUŞ PROGRAMI

Arz ettiği koltuk kapasitesi göz önüne alındığında Almanya’daki en büyük 3. meydanı olan Hannover’e 27 Haziran tarihinde iki uçak base edecek olan başarılı havayolu 2020 yaz sezonunda bu meydandan yoğun bir uçuş programı planlıyor.

HANNOVER’DEN DİYARBAKIR’A İLK KEZ UÇACAK

Haziran itibarıyla Hannover’e iki uçak base edeceklerini önemle belirten Corendon Airlines Almanya Temsilcisi Thomas Braun, şunları söyledi:

“2014 yılında girdiğimiz Almanya pazarındaki yüksek rekabet durumuna rağmen her geçen gün yükselişimizi sürdürüyoruz. Koltuk kapasitesi ve destinasyon çeşitliliğimizi artırarak Almanya pazarına yatırım yapmaya devam ediyoruz. Hannover de bizim için çok önemli bir uçuş noktası… Hinterlandının çok elverişli olması, Hannover dışında çevre şehirlerden de çok fazla yolcu trafiği çekiyor. Aynı zamanda havalimanının 24 saat açık olması ise bizim stratejik planlarımız ve operasyon takvimimizle örtüşüyor. Bu avantajlar ile birlikte bu meydandan maksimum verimle operasyon gerçekleştireceğimizi düşünüyoruz. Öyle ki arz ettiğimiz koltuk sayısı bazında Almanya genelinde 3. büyük pazarımız. Nisan-Ekim ayları arasında haftada 54 uçuş yapacağımız Hannover için 2020 yaz sezonunda 460 bin koltuk planlıyoruz. Uçuş planlamamızda hem turistik destinasyonlar hem de Anadolu hatları yoğun olarak yer alıyor. Örneğin Corendon Airlines olarak Diyarbakır’a ilk kez Hannover’den uçacağız. Kış sezonunda da 2 uçağımız burada base olmaya ve operasyonlarını sürdürmeye devam edecek.”

Corendon Airlines’ın 2020 Yaz sezonunda Hannover’den gerçekleştireceği uçuşlar şu şekilde:

HeraklionSalı, Çarşamba, Cuma, Cumartesi, Pazar
Kos Salı, Perşembe, Pazar
Rhodos Salı, Cumartesi, Pazar
Fuerteventura Çarşamba, Pazar
Gran Canaria Las PalmasÇarşamba, Cumartesi
Palma de MallorcaHer gün
TenerifePazartesi
LanzaroteCumartesi
IbizaPazartesi, Cuma
OlbiaÇarşamba, Pazar
Lamezia TermeSalı, Cumartesi
CataniaPazartesi, Cuma
HurghadaPazartesi, Perşembe, Cumartesi
Sharm El-SheikhCuma
AntalyaHer gün
İzmirÇarşamba, Cumartesi
Alanya-GazipaşaPerşembe
BodrumCumartesi, Pazar
GaziantepSalı
DiyarbakırPazar
KayseriCumartesi, Pazar
AdanaCuma
AnkaraÇarşamba