Turizmi meslek edinmek isteyenlere önemli bir fırsat

Last Updated on 27 Şubat 2020 by Yaşar Çelik

Sejour, Paximum markalarının yanı sıra TourVisio, Hotel2Sejour, SanFlight ve Abacus yazılımları ile de seyahat acenteleri ve otellerin operasyonel süreçlerini kolaylaştıran SAN TSG vizyoner bir yaklaşımla, turizm sektöründe nitelikli personel yetiştirmek üzere kolları sıvadı.

2020 Ocak ayı itibariyle SAN Akademi markası altında, yeni üniversiteden mezun olmuş, bir süre ara verip yeniden turizme dönmek isteyen veya turizm sektöründe çalışma arzusunda olan sektör dışındaki kişilere, turizm uzmanları aracılığı ile eğitim seminerleri vermeye başlamıştı.

SAN Tourism Software Group (SAN TSG), kurulduğu 1993 yılından bu yana, Türkiye’deki incoming acentelerin %85’inin kullandığı Sejour yazılımı ile öne çıkmaktadır.

Geçtiğimiz yılın son çeyreğinde bir ilki gerçekleştirerek Antalya Teknokent’te içinde sadece SAN TSG iştiraklerinin olduğu ilk binayı inşa ettirip, 3.700 metrekarelik yeni ofislerine taşınmışlardı. 2015 yılında kurdukları Paximum yazılımı ile Türkiye otellerine dakikalar içinde rezervasyonlar yağdıran otellerin boş kapasitesini doldurup Türkiye turizmine ciddi bir katkı sağlamayı başaran SAN TSG, Paximum markası sayesinde, Türkiye’deki otellerin hem farklı milletlerden rezervasyon almasını kolaylaştırmaktadır. Ayrıca dünyanın birçok ülkesinde özellikle Türkiye’deki tatil destinasyonları ile otellerin bilinirliğine de katkı sağlaması ile global turizm pazarında tanınmaya başladı.

Halihazırda devam eden eğitim seminerleri hakkında konuşan SAN Akademi Müdürü Songül Özcan,

“Geçmişte sadece kendi yazılımlarımızın eğitimini müşterilerimiz olan seyahat acentesi ve operatörlerine veriyor iken, SAN Akademi markamız ile ilk defa dışarıya açık bir eğitim programını kendi bünyemizde uyguluyoruz. Henüz öğrenci olan ya da sektörde çalışmayıp bu sektöre girmek isteyen kişilerin katılımına da açık kurslarımız. Bu fırsat ile grup şirketlerimize dışarıdan bu yönde gelen eğitim taleplerini karşılamış olacağız. Ayrıca acentalarımız için program kullanıcı bilgi seviyelerini yükseltebileceğimiz bir program yaratmış olduk. Eğitim müfredatımıza turizm terminolojisi ve turizm konseptlerini anlattığımız dersleri de ekleyerek yeni katılımcılarımızı sektöre yakınlaştırmayı arzuladık. Önümüzdeki eğitim takviminde sektörden deneyimli turizm profesyonellerini de eğitimlerimize davet ederek, yapacakları sunumlar ile kursiyerlerimizin turizmdeki en güncel konulardan haberdar olmasını ve kendilerine vizyoner bir turizm perpektifi kazandırmayı hedefliyoruz.Her salı ve perşembe günleri tam gün olacak şekilde “Sejour Uzman Kullanıcı” eğitimleri ile eğitim takvimimizi başlattık. Toplamda 8 gün ve 60 saat planlı eğitimimiz var. Şu an ilk grubumuzun sertifika sürecini tamamladık. Sejour Incoming Acenta programımızın eğitimini başarı ile tamamlayan 20 kursiyere düzenlediğimiz tören ile sertifikalarını takdim ettik. Aynı programı sonraki aylarda da uygulayacağız. Bununla birlikte uzmanlığına göre bölümlere ayırarak; Kontrat Uzmanı, Rezervasyon Uzmanı ve Operasyon Uzmanı gibi farklı alanlarda da eğitim seminerleri açmayı planlıyoruz.” dedi.

Eğitim seminerleri ve yapılan vizyoner çalışmalarla ilgili SAN TSG Yönetim Kurulu Başkanı Erol Türk yaptığı açıklamada,

“Hedefimiz turizm sektöründe eksikliği hissedilen nitelikli personel ihtiyacına bir sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde destek olabilmek. Öncelikle Türkiye genelinde %85’e yakın yaygın kullanımı olan Sejour programımız ve ona bağlı çalışan, Hotel2Sejour, TourVisio, Paximum ile Abacus yazılımlarımız için eğitimlerimizi başlattık. Kısa bir zaman içinde turizm sektörüne nitelikli personel kazandıracağını düşündüğümüz kontrat, rezervasyon, operasyon ve satış uzmanı gibi alanlarda da sertifika eğitimlerimiz olacak. Incoming başta olmak üzere, turizm sektörüne dair son gelişmeler ve turizmin dili olan turizm terminolojisini de öğretme hedefi ile yola çıktık. Yapacağımız çalışmaların sonucunda Türkiye turizm sektörüne nitelikli personel kazandırmak ve ülke turizm faaliyetlerimize de bu vesile ile katkıda bulunmak bizleri mutlu edecektir.”Ayrıca Sertifikalarını alan ve başarılı olan kişiler, gerek SAN TSG bünyesinde gerekse Türkiye’nin birçok incoming acentesinde çalışmaya başlayacaklarını planlamıştık Şu an ocak kursiyerlerimizden 2 tanesine firmamızdaki iş pozisyonları için biz iş teklifimizi yaptık” dedi.

Mart ayı itibariyle hem Sejour, hem TourVisio eğitimlerinin olacağı SAN Akademi tarafından duyuruldu. Ayrıca Tur Operatörlerinde çalışmayı arzu edenler için de, bir aylık bir turizm akademisi eğitiminin yapılmaya başlanacağının da müjdesi verildi.

Detaylı bilgi için : http://akademi.santsg.com/