TUI operasyonlarını askıya aldı

Alman tur operatörü TUI Group, coronavirus salgını nedeniyle operasyonlarını askıya aldığını duyurdu.

Alman tur operatörü TUI, coronavirus salgınının turizm sektörüne yönelik olumsuz etkileri nedeniyle operasyonlarının önemli bir kısmını askıya aldığını duyurdu.

Sağlık ve güvenlik koşullarının hızla değiştiği bir ortamda müşteri ve çalışanlarının sağlık ve yaşamlarının en önemli unsur olduğuna dikkat çekilen açıklamada, bu nedenlerle TUI Group’un paket tur programları, cruise, otel operasyonları olmak üzere faaliyetlerinin önem bir kısmını durdurduğu açıklandı.

Bu gelişme kapsamında Alman tur operatörü, TUI Group Yönetim Kurulu’nun 11 Şubat 2020 tarihinde kamuoyuna sunduğu 2020 Yılı Mali Programı’nı geri çektiğini açıkladı. Yönetim Kurulu’nun mevcut koşullarda yeni bir mali program açıklamayacağı da belirtildi.

Açıklamada “TUI Group mevcut olarak yaklaşık 1.4 milyar Euro’luk nakde sahiptir” ibaresi de yer aldı.

TUI Group, faaliyetlerini yeniden başlatabilmek için devlet yardımına başvuracak.

Önceki İçerikAlmanya’da bulunan Türklerin durumuna ilişkin açıklama
Sonraki İçerikİGA, ‘Kırmızı Bant’ uygulamasına başladı
1983 yılında İstanbul’da doğdu. Sakarya Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. Ardından Sakarya Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Ana Bilim Dalı’nda “ABD-AB-Rusya Üçgeninde Ukrayna ve Gürcistan’da Güç Mücadelesi” başlıklı teziyle yüksek lisans eğitimini tamamladı. İş hayatına otomotiv sektörüne yönelik yayınlarda çalışarak başladı. Bir süre iş dünyası dergisi Brandmap bünyesinde içerik editörü olarak görev aldı. 2016 yılında Anadolu Üniversitesi’nin ikinci üniversite programı kapsamında “Medya ve İletişim” bölümünü tamamladı. 2016 yılının Eylül ayından beri online turizm haberciliği alanında çalışan Cem Bişkin, Turizmgunlugu.com'un Genel Yayın Koordinatörü olarak görevini sürdürüyor.