İstanbul Valisi’nden seyahat yasaklarına ilişkin açıklama

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Twitter hesabından seyahat yasaklarının uygulanmasına ilişkin iki önemli bilgilendirme paylaşımında bulundu.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Twitter hesabından “Bedelli askerlikten terhis olacakların İstanbul’dan ayrılmalarında kısıtlama yoktur” ifadelerini paylaştı.

Bunun yanı sıra Vali Ali Yerlikaya coronavirus (Covid-19) tanısı dışında diğer nedenle vefat eden vatandaşların, cenaze aracı veya ambulans ile memleketlerine sevki için kaymakamlıklar tarafından seyahat izni verileceğini duyurdu.

Haber önerisi: Seyahat İzin Belgesi nereden ve nasıl alınır?

Yerlikaya yaptığı açıklamada, “Bedelli askerlikten terhis olacakların İstanbul’dan ayrılmalarında kısıtlama yoktur. Terhis belgesi yeterlidir. Terhis olacak askeri almak için özel araç ile gelecek 1 kişinin; oturduğu ilden “Seyahat İzin Belgesi alması şartıyla İstanbul’a giriş ve çıkışına izin verilecektir” ifadelerini paylaştı.

CENAZESİ OLANLAR NE YAPACAK?

İstanbul Valisi Yerlikaya, Twitter hesabından yaptığı bir diğer paylaşımda da, “Kovid-19 tanısı dışında diğer nedenlerden dolayı vefat eden vatandaşlarımızın, cenaze aracı veya ambulans ile memleketlerine sevki için kaymakamlıklarımız tarafından seyahat izni verilecektir. Her cenaze için izin verilecek azami sayı 4 kişi ile sınırlandırılmıştır” ifadelerini kullandı.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’nın konuya ilişkin paylaştığı iki tweet şöyle: