Konaklama sektörünün acı kaybı

Coronavirus nedeniyle hastaneye kaldırılan Hilton İstanbul Bosphorus F&B Müdürü Hasan Sabuncu hayatını kaybetti.

Geçen hafta coronavirus teşhisiyle hastaneye kaldırılan ve İstanbul Amerikan Hastanesi, yoğun bakım servisine tedavi gören Hilton İstanbul Bosphorus F&B Müdürü Hasan Sabuncu tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Turizm Günlüğü olarak merhuma Allah’tan rahmet, başta Ailesi ve tüm sevenlerine başsağlığı ve sabır dileriz.

Hasan Sabuncu’nun vefatının ardından Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) bir başsağlığı mesajı yayımladı.

TÜROB tarafından yayımlanan başsağlığı mesajı şu şekilde:

Sektörümüzün sevilen simalarından Hilton İstanbul Bosphorus F&B Müdürü Hasan Sabuncu’nun vefatını derin üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz.

Mütevazı kişilik kavramının anlam bulduğu merhum Hasan Sabuncu, daima kendini geliştirme, hayat boyu öğrenme, bildiklerini öğretme ve paylaşma prensipleri ile Sektöre çok sayıda çalışan ve yönetici kazandırdı. Yetiştirdiği kişiler Merhumun onlara öğretilerini daha da ileri götürerek ruhunu daima şad edecektir.

Merhum Hasan Sabuncu, Sektörün gelişmesi için bütün hayatı boyunca birçok yarışma, panel, seminer, eğitim gibi konularda hep önde oldu ve destek sağladı. TÜROB-Türkiye Otelciler Birliği olarak Milli Eğitim Bakanlığı ve Metro Türkiye işbirliğinde yürüttüğümüz “Sektör Yetenek Avında” projemizde gönüllü olarak Jüri Üyeliği yaptı.

Merhuma Allah’tan rahmet, başta Ailesi ve ikinci ailesi Hilton İstanbul Bosphorus yönetimi ve çalışanları olmak üzere tüm dost ve akrabaları ile Turizm camiamıza başsağlığı ve sabır dileriz.

Saygılarımızla

Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Yönetim Kurulu