Salda Gölü’nde inşaat başladı

Last Updated on 14 Nisan 2020 by Turizm Günlüğü

Salda Gölü’nde Millet Bahçesi inşaatına başlandı. CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker, Salda Gölü’nde iş makinelerinin çalışma görüntüsünün yer aldığı bir videoyu Twitter hesabından paylaşarak olaya tepki gösterdi.

CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker, konuya ilişkin Sözcü Gazetesi’nden İsmail Akın’a yaptığı açıklamada,

“Ziyarete kapatılan, doğallığına dokunmayacağız dedikleri Salda Gölü’nü corona salgını gerekçe gösterilerek iş makineleriyle katletmeye başladılar. Açıkça ranta, sermayeye güzelim Salda Gölü peşkeş çekiliyor” ifadelerini kullandı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “Millet Bahçesi projemizle Salda Gölü’nün doğal güzelliğini koruyacağız, çevresinde herhangi bir yapılaşmaya asla izin vermeyeceğiz. Burada tek bir çivi dahi çakılmaması için bu projeyi gerçekleştiriyoruz” açıklamasında bulunmuştu.

CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker, Salda Gölü’nde iş makinelerinin çalışmalarının yer aldığı bir görüntüyü Twitter hesabından paylaşarak olaya tepki gösterdi.

TUNCAY ÖZKAN’DAN DA SALDA GÖLÜ PAYLAŞIMI

Diğer yandan CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan da konuya ilişkin bir paylaşımda bulundu. Tuncay Özkan konuya ilişkin paylaşımında şu ifadeleri paylaştı:

SALDA GÖLÜ KATLEDİLİYOR!

AKP’li Bakan Murat Kurum hem Emine Erdoğan’ı hem de halkı kandırdı, korona virüsü fırsat bilip ayakkabılarla bile girilmesi tehlikeli olan Salda Gölü’ne iş makinesi soktu! Oysa Emine Erdoğan’a, Salda Gölü’ne zarar gelmeyecek diye söz vermişti!