Rus tatilciye Karadeniz yasağı uzatıldı

Krasnador Krayı ve Kırım'ın Karadeniz kıyısında öne çıkan tatil destinasyonları

Rusya’nın en popüler sahil beldelerinden bazılarının bulunduğu Krasnodar Krayı’nda karantina 21 Haziran tarihine kadar uzatıldı.

Rusya’nın en popüler sahil beldelerinden bazılarının bulunduğu Krasnodar Krayı’nda karantina 21 Haziran tarihine kadar uzatıldı. Böylece Soçi, Anapa ve Gelencik gibi popüler destinasyonlarda tatil sezonunun başlangıcı bir kere daha ertelenmiş oldu.

Turkrus.com’un Komsomolskaya Pravda Gazetesi’nden aktardığı habere göre; bölgeye turist akını olabileceği endişesiyle böyle bir kararın alındığını belirtildi.

Bölge yönetiminin aldığı kararın tek istisnası tıbbi lisansa sahip sanatoryumlar oldu. Sanatoryumlar 1 Haziran’dan bu yana ziyaretçi ağırlayabiliyor.

Ancak bir sanatoryumda kalabilmek için COVID-19 hastalığına sahip olunmadığını ya da olan kişilerle temas edilmediğini gösteren belgeler isteniyor.

Rusya Halk Sağlığı ve Tüketici Koruma Kurulu – Rospotrebnadzor’un Soçi Havalimanı’nda bir banko kurduğu; sağlık için gelen turistlerin belgelerini ve sanatoryum rezervasyonlarını isim isim kontrol ettiğini belirtildi.