TUI bu yaz dikey entegrasyonun avantajını kullanacak

TUI Group 2020 yaz sezonu için yeni planlarını açıkladı.

TUI Group’un, Almanya, Belçika, Hollanda ve İsviçre yapılanması 15 Haziran tarihinde başlattığı operasyonlarının ardından Temmuz ayında da kapasite ve destinasyon artışıyla 2020 yaz sezonuna yönelik operasyonlarını sürdürmeyi planlıyor.

TUI Group, Avrupa’da seyahat kısıtlamalarının hafifletilmesiyle 15 Haziran tarihinde Almanya’dan Mayorka’ya iki uçuş düzenleyerek; 2020 yaz sezonu operasyonlarına başladı.

TUI Group yönetimi, “şu an için İngiltere ve İskandinav ülkelerinin dışında kalan Avrupa ülkelerinde önümüzdeki Temmuz ve Ağustos dönemine yönelik tatil satışlarının artış göstereceğine inandıklarını” açıkladı.

YÜZDE 25’İ SATILDI  

Açıklamada “TUI Group olarak, ortaklarımızla birlikte turizm faaliyetlerinin sorumlu ve güvenli bir şekilde yeniden başlatılması için iyi bir şekilde hazırlandık” ifadesine yer verildi.

TUI Group, 2020 yaz sezonuna yönelik satışa çıkartılan tatil paketlerinin sadece %25’inin satıldığını, ortalama fiyatların ise %14 oranında artış gösterdiğini açıkladı.

ALMANYA VE BELÇİKA’DA TOPARLANMA

TUI Group tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Avrupa’daki seyahat kısıtlamalarının hafifletilmesinin ardından, geçen hafta yaz tatillerine yönelik rezervasyonlarda, Almanya ve Belçika pazarında güçlü toparlanma yaşandı ve dikkate değer bir artış görüldü.

Avrupa’da ve dünya çapında hükümetlerin kısıtlamaları kaldırmasıyla birlikte daha fazla pazar ve destinasyon yeniden açılacak. Bu doğrultuda farklı talep artışı senaryoları üzerinde çalışmaya devam ediyoruz.”

TUI’NİN 2020’DEKİ İLK DESTİNASYONLARI

TUI Group, Mayorka’nın ardından ikinci olarak Portekiz’in Faro destinasyonuna önümüzdeki günlerde 20 uçuş düzenlemeyi planlıyor.

İspanya, Yunanistan, Güney Kıbrıs, İtalya, Hırvatistan, Bulgaristan, Avusturya, Almanya ve İsviçre’deki diğer tatil noktalarına yönelik satışlara ise TUI Group gelecek ay başlayacak.

TEMMUZ AYI BELİRLEYİCİ OLACAK

TUI Almanya ilk etapta normal kapasitesinin yalnızca %30’unu çalıştırmayı planlıyor. Tur operatörü, “kapasitesini müşteri talebine, destinasyonlar ve kaynak pazarlardaki gelişmeler doğrultusunda yöneteceğini” açıkladı.

Temmuz ayı itibariyle TUI Group’un otellerinin yaklaşık yarısı faaliyete geçecek ve bu otellerin sayısı artan talep doğrultusunda artırılabilecek.

TUI Group tarafından yapılan açıklamada son olarak; “Firma olarak dikey entegrasyonun* avantajlarına odaklanacağı ve dağıtım gücünü geliştirerek; rezervasyonların seyrine göre aksiyon alabilecekleri” belirtildi.


*Dikey Entegrasyon

Dikey entegrasyon, firmanın ürettiği mal veya sunduğu hizmetler için hammadde ve hizmet aşamalarını kendi bünyesinde üretme ve sunma durumudur.

Dikey entegrasyon sistemine örnek olarak araba üreten bir firmanın tekerlek üreten bir firmayla birleşmesi örnek verilebilir. Aynı zamanda bir hava yolu şirketinin bir seyahat şirketiyle veya sigorta şirketiyle birleşmesi de dikey entegrasyona örnektir.