Almanya’nın seyahat uyarısını kaldırmasından turizmciler memnun

DRV Başkanı Norbert Fiebig
Alman Seyahat Birliği (DRV) Başkanı Norbert Fiebig

Almanya Türkiye’ye yönelik seyahat uyarısını kısmen kaldırdı. Dışişleri Bakanlığı uyarının 4 Ağustos tarihinden itibaren İzmir, Aydın, Muğla ve Antalya için geçerli olmadığını duyurdu. Karara ilk olumlu tepki Alman Seyahat Acentaları Birliği’nden (DRV) geldi.

TATİLCİLER VE TURİZM SEKTÖRÜ İÇİN İYİ BİR HABER

DRV Başkanı Norbert Fiebig Berlin’de yaptığı açıklamada hükümetin aldığı karardan memnuniyet duyduklarını söyledi. “Böylelikle Almanların en sevdiği tatil yerlerinden biri şimdilik en azından kısmen yeniden Alman tatilcilere açılmış oldu” diyen Fiebig kararın tatilciler kadar turizm sektörü açısından da iyi bir haber olduğunu belirtti.

Alman hükümetinin seyahat uyarılarını ayrım gözeterek güncellemesi gerektiğini vurgulayan Fiebig Türkiye konusunda alınan kararın “doğru yöne atılmış bir adım” olduğunu söyledi.

“HERKES SORUMLU DAVRANIRSA BULAŞMA RİSKİ EN AZA İNER”

Sağlığın en büyük önceliğe sahip olduğunu belirten DRV Başkanı Fiebig “Sadece sorumluluk sahibi bir davranış ile bulaşma riski asgariye indirgenebilir. Bu nedenle Almanya’ya dönüşlerde tatilciler korona testlerinden olabildiğince faydalanmalı” diye konuştu.