Mersin’deki 10 katlı otel icradan satılacak

Mersin Erdemli’deki 10 katlı otel ve arsası icradan satılacak. İhalenin muhammen bedeli 11.425.000 TL olarak belirlendi.

Mersin’in Erdemli İlçesi’nde Mihtanalanı Mevkii’nde yer alan on katlı otel ve arsası icradan satışa çıkarıldı.

Otelde 60 adet oda bulunmaktadır. Bunlardan 6 tanesi süit odadır. Suit odaların 3 tanesi saunalıdır.

Otel için ilk ihale 12 Ekim 2020 tarihinde saat 10:00’da, ikinci ihale ise 6 Kasım 2020 tarihinde düzenlenecektir.

—O—

İlgili ihaleye ilişkin diğer detaylar şu şekilde:

T.C. ERDEMLİ İCRA DAİRESİ

2019/418 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NO’LU TAŞINMAZIN

Özellikleri: Mersin İl, Erdemli İlçe, 109 Ada, 29 Parsel, Kızkalesi Merkez Mahalle/Köy, Mihtanalanı Mevkii, On Katlı Betonarme Otel ve Arsası; Taşınmaz Mersin D400 Karayolu GMK Bulvarına yaklaşık 100m, mesafede, bulvarın güney yönünde sahile yaklaşık 500m mesafededir. Taşınmazın bulunduğu bölge yoğunluklu olarak yazlık sitelerin ve pansiyonların olduğu bölgedir. Taşınmaz belediye sınırları içerisinde ve belediyenin tüm alt yapı hizmetlerinden faydalanmakta ve toplu taşıma araçlarıyla ulaşımı kolay konumdadır. Taşınmazın 25/03/2014 Tarih ve 2 No’lu Kızkalesi Belediyesi onaylı yapı ruhsatı mevcuttur. Yapı ruhsatına göre; Mersin İli Erdemli İlçesi Kız Kalesi Mah. 109 ada 29 Parsel Akif Tığ Cad. Dış Kapı No: 37 adresinde kayıtlı Sultanoğlu Oteli, Betonarme Karkas Yapı tarzında yol kotu altı 1 kat, yol kotu üstü 7 kat olmak üzere 8 kat olarak inşa edilmiştir. Toplam inşaat alanı 3113,88m² olup H:29.5 mt toplam yüksekliktedir. Otelde 60 adet oda bulunmaktadır. Bunlardan 6 tanesi suittir. Suit odaların 3 tanesi saunalıdır. Kafeterya resepsiyon, spa bulunmaktadır. Spa’da 2 masaj odası, yağmur odası, tuz odası, buhar odası, 1 hamam, 1 sauna, soyunma ve duş kabinleri bulunmaktadır. Havuz yoktur. Odalar bakımlı durumdadır.

Adresi: Kızkalesi Merkez Mahallesi Akif Tığ Caddesi Dış Kapı No: 37 (Sultanoğlu Otel) Erdemli / MERSİN
Yüzölçümü: 636.04 m2
Arsa Payı:
İmar Durumu: 1/1000 Ölçekli uygulama imar planında turizm tesis alanı olarak ayrılmış olup, hmax=7 kattır.
Kıymeti: 11.425.000,00 TL
KDV Oranı: %18
Kaydındaki Şerhler: Detaylar dosyasında, tapu kaydında mevcuttur.
1. Satış Günü: 12/10/2020 günü 10:00 – 10:05 arası
2. Satış Günü: 06/11/2020 günü 10:00 – 10:05 arası
Satış Yeri: Erdemli Belediye Başkanlığı 4. Kat Nikah ve Konferans Salonu Erdemli MERSİN

Satış şartları:
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50’sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Tebliğ yapılamayan ilgililere satış ilanının ilanen tebliğ yerine geçeği,
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/418 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/08/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
*: Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir.

—O—

İhaleye ilişkin diğer detaylar için tıklayınız