Rus turizmciler: Türkiye’ye uçaklar tamamen dolu uçuyor

Last Updated on 20 Ağustos 2020 by Yaşar Çelik

Rusya Seyahat Acenteleri Birliği (ATA) Genel Direktörü Natalya Osipova, Türkiye’ye olan tatil talebi yavaş yavaş artıyor, uçaklar tamamen dolu olarak uçuyor… Rus turizm sektörünün kadife sezonunda Türkiye’ye tatil talebinde büyük artış beklediğini söyledi.

Sputnik’e konuşan Osipova, “Türkiye’ye olan tatil talebi yavaş yavaş artıyor, uçaklar tamamen dolu olarak uçuyor. Ancak, şimdiye kadar Türk otelleri, yetkililerin kararı nedeniyle yüzde 50-60 doluluk oranıyla çalışıyor. Bu durum, tesis sahiplerinin gerekli güvenlik önlemlerini en üst seviyeye çıkarmasını sağlıyor” ifadelerini kullandı.

Osipova, şu ana kadar tüm otellerin ‘güvenlik sertifikası’ almadığını ancak turistleri kabul etmeye başladığını belirterek, şunlar söyledi:

EYLÜL- EKİM KADİFE SEZONDA RUSLAR GELMEYE DEVAM EDECEK

“Turistleri ağırlamaya başlayan otel sayısının, gerekli güvenlik önlemlerini almaları koşuluyla, kademeli olarak artacağını ve doluluk oranlarının yükseleceğini umuyoruz. Bu durum, Eylül-Ekim 2020’de Rusya’dan turist akışının artmasını sağlayacaktır. Türkiye’ye kadife sezonu için talebin oldukça yüksek olacağını söyleyebiliriz.”