“Türkiye’de kendilerini ülkelerinden daha güvende hissediyorlar”

Hollanda’da yayınlanan TravelPro turizm ve seyahat dergisinin haber portalı Türkiye’nin Güvenli Turizm Sertifika Programı’na “Alman ve İngiliz turistler Türkiye’de kendilerini ülkelerinden daha güvende hissediyor” başlığıyla yer verdi.

Hollanda merkezli TravelPro.nl haber sitesi Avrupa pazarında Türkiye turizminin toparlanmaya gösterdiğini belirterek bunda Haziran ayında başlatılan “Güvenli Turizm Sertifika Programı”nın önemli rol oynadığını belirtti.

Ağustos ayının başında Almanya’nın Türkiye’nin 4 kıyı iline yönelik seyahat uyarısını kaldırmasının ardından Alman turistlerin yeniden Antalya ve Bodrum’u tercih etmesiyle turist hareketliliğinin başladığı ifade edildi.

Arjen Lutgendorff imzalı haberde İngiltere’nin de Temmuz ayından itibaren Türkiye tatillerinin önünü açtığı, İngiliz tur operatörlerinin güney sahil destinasyonlarına yönelik uçuşlarına başladığı belirtildi.

Diğer yandan haber kapsamında İngiliz The Times Gazetesi’nden alıntı yapılarak; İngiliz turistlerin önemli bir kısmının Türkiye’de kendilerini ülkelerinden daha güvende hissettiklerine yer verildi.

GÜVENLİ TURİZM

Haziran ayının başından itibaren güvenli, sağlıklı turizmin ve hijyen koşullarının geliştirilmesi için kapsamlı çalışmaların yürütüldüğü belirtilerek; Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un, “Güvenli Turizm Sertifikasyon Programı, uluslararası misafirlerimizi bu dönemde de tanınmış Türk misafirperverliği ile ağırlayabilmek amacıyla geliştirilmiştir” sözlerine yer verildi.

Haberin son kısmında “Şu anda 2 binden fazla turizm şirketine Güvenli Turizm Sertifikası’nın verildiği ve sayının arttığı” belirtilerek; sertifikasyon programının detayları paylaşıldı.