Qatar Airways’den Ankara hamlesi

Last Updated on 27 Ağustos 2020 by Turizm Günlüğü

Qatar Airways, 1 Eylül 2020 tarihi itibarıyla haftada üç frekans uçtuğu Ankara Esenboğa Havalimanı uçuşlarının haftada yedi sefere çıkarılacağı duyurdu.

Qatar Airways, 1 Eylül 2020 tarihi itibarıyla haftada üç frekans uçtuğu Ankara Esenboğa Havalimanı uçuşlarının haftada yedi sefere çıkarılacağını ve uçuşların Airbus 320 tipi uçakla yapılacağını duyurdu.

HAFTADA 46 SEFER

Havayolu böylece, İstanbul Havalimanı, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı, Ankara Esenboğa Havalimanı ve sezonluk olarak uçtuğu Antalya ve Bodrum Havalimanı seferleri de dahil olmak üzere Türkiye’ye haftada toplam 46 sefer yapmış olacak.

Qatar Airways, uçuşlarını Doha’daki merkezi Hamad Uluslararası Havalimanı aktarmalı olarak gerçekleştirecek.

Qatar Airways, pandemi döneminde aldığı hijyen ve güvenlik önlemleri ile öne çıkıyor.

Havayolunun yolcularla kabin ekibi arasında uçuş sırasında oluşan etkileşimi en aza indirgeyen “Kişisel Koruyucu Ekipman” (KKE) kullanmaya başlamasının yanı sıra uçaklarında bakteri ve virüsleri %99.97 oranında bloke eden endüstriyel tip HEPA filtreleri kullanıyor.

REZERVASYON KURALLARINI DEĞİŞTİRDİ

Yolcularının güvenle seyahat planlarını yapabilmeleri adına Qatar Airways rezervasyon kurallarını da değiştirdi.

Havayolunun yolcuları 31 Aralık 2020’ye kadar sınırsız tarih değişikliği hakkı, gidilecek asıl uçuş noktasından 5000 mil kadar uzaktaki bir noktaya ücretsiz değişiklik hakkı ve daha fazla esneklik sunuyor.

Bu tarihten sonra normal bilet kurallarını uygulayacağını açıklayan havayolu ayrıca 31 Aralık 2020 tarihine kadar düzenlenen tüm biletlerin iki yıl geçerli olacağını duyurdu.