Bilal Ekşi açıkladı: THY Avrupa’da ikinci sıraya yükseldi

Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi

Pandemiden en çok etkilen sektörlerden biride tüm dünyada hiç kuşkusuz havacılık oldu. Ülkemizin en büyük bayrak taşıyıcı havayolundan bu zor günlerde güzel bir haber geldi. Türk Hava Yolları günlük uçuş sayısı ile Avrupa’da 2. sıraya yükseldi. Haberi THY Genel Müdürü Bilal Ekşi Twitter hesabından duyurdu.

Aralık 2019 tarihinde Çin’in Wuhan kentinden dünyaya hızlı bir şekilde yayılan yeni tip koronavirüs Covid-19 havacılık sektörünü etkilemeye devam ediyor. Etkisi ilk günkü gibi olmasa da havayolu şirketleri yine de eski günlerine dönmüş değil.

Havacılıkta birçok firma kapanırken, uçuşlarını askıya alan ya da azaltan çok sayıda şirket daha bulunuyor. Ancak Türkiye’nin bayrak taşıyıcısı Türk Hava Yolları (THY), uçuşların tamamen yeniden başladığı Haziran ayından beri uçak seferlerini gerçekleştirmeye devam ediyor.

THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, Twitter hesabından bir duyuru yayınlayarak THY’nin Avrupa’da ikinci sıraya yükseldiğini, bayrak taşıyıcıları arasında ise birinci sırada olduğunu takipçileriyle paylaştı.

İşte Bilal Ekşi’nin paylaştığı duyuru tweet’i:

“Korona havacılığı derinden etkiliyor.
Rakamlar 2019 yılına göre çok düşük. Fakat #THY, her zamanki gibi en iyisini yapmaya çalışıyor.
Günlük uçuş sayısı ile Avrupa’da 2. sıraya yükseldik. Bayrak taşıyıcıları arasında 1.sıradayız.
Ekibimize ve bizi tercih eden size teşekkürler.”