TTYD, Turizm Destek Paketi 2021 yılındaki rekabette elimizi güçlendirdi

Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği Başkanı Oya Narin

Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği Başkanı Oya Narin, Turizm Destek Paketi hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Açıklanan Turizm Destek Paketi’ni büyük bir memnuniyetle karşıladıklarını kaydeden Narin, başta mevcut yatırım kredilerinin yeniden yapılandırılması olmak üzere bir dizi tedbir ile ilgili görüşlerini hükümet ile paylaştıklarını belirtti.

Narin, seyahat ve turizmin küresel ölçekte yeniden canlanacağı döneme kadar, turizm sektörünü ayakta tutabilmek için mevcut desteklerin ve yatırım kredilerine yönelik yeni finansal destekler ile birlikte sürdürülmesini dilediklerini söyledi.

Ayrıca, TBMM Başkanlığı’na sunulan ‘İşsizlik Sigortası Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması hakkında Kanun Teklifi’ içerisinde yer alan düzenlemeleri de TTYD olarak inceleme fırsatı bulduklarını ifade eden Narin, söz konusu teklifin bu şekliyle kanunlaşmasının sektöre büyük bir destek olacağını vurguladı.

Narin, “pandemi sürecinde sektörümüzün desteklenmesi yönündeki çalışmalarından ötürü Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde Hükümetimize tekrar teşekkür ederiz. Bu destekler ile sektörün korunması ve 2021 yılında uluslararası rekabette en ön sıralarda yer alması mümkün olacaktır” şeklinde konuştu.