Rus tur operatörleri Türkiye’deki yeni rotalarını açıkladı

Coronavirus nedeniyle sonbahar – kış sezonunda çoğu Avrupa destinasyonunun Ruslara kapalı olmasının ardından Rus tur operatörleri Türkiye’de tatil paketi sundukları destinasyon sayısını artırdı ve tur programlarını genişletti.

2020 sonbahar ve kış sezonunda Türkiye, Ruslar için Avrupa’da popüler gezi turlarının tek alternatifi oldu. Artan talep sonrasında, Rus tur operatörleri hem Türkiye tur programlarının kapasitesini hem de tatil programı sundukları Türkiye’deki destinasyon sayılarını arttırdı.

İşte Rus tur operatörlerinin 2020 – 21 sonbahar – kış sezonunda Türkiye programlarına yönelik öne çıkan ayrıntılar…

Geçen yıl, İtalya ve Çekya’nın sonbahar döneminde Ruslar arasında popüler destinasyonlar arasında yer almasına karşılık coronavirus pandemisi sonrasında 2020 güz sezonunda Ruslar için öne çıkan destinasyon olarak sadece Türkiye kaldı.

RUS TUR OPERATÖRLERİNİN GÖZDESİ İSTANBUL

2020 güz sezonunda en gözde Türkiye destinasyonu ise İstanbul oldu. Coral Travel, PEGAS Touristik ve TUI Russia charter uçuşları ile sonbahar – kış sezonunda İstanbul’a yönelik tatil programları sunmaya başladı.

RUS TUR OPERATÖRLERİNİN YENİ TÜRKİYE ROTALARI

2020 – 21 sonbahar-kış sezonunda, Türkiye’ye yönelik talebin arttığını gören Rus tur operatörleri, Kapadokya, Pamukkale, Efes ve Truva turlarına ilaveten Mezopotamya ve Marmara Bölgesi (Trakya) turları da sunacak.

Bu yıl Space Travel ve Intourist, Rus tatilcilere Doğu ve Güney Doğu illerini kapsayan Mezopotamya turları da sunacak. Türkiye’nin bu bölgesi ilk defa Rus turistlere açılacak.

Altı günlük Mezopotamya turlarının rotası, İstanbul – Gaziantep, Şanlıurfa, Mardin, Midyat, Diyarbakır – İstanbul şeklinde gerçekleşecek.

Tur programının Kasım ayında başlayıp Mart 2021’e kadar sürmesi planlanıyor. Mezopotamya turları yaklaşık 59 bin 150 Ruble’den (yaklaşık 6 bin TL) başlıyor.

BİR DİĞER YENİLİK: TRAKYA VE MARMARA BÖLGESİ TURLARI

2020 Sonbahar – Kış sezonun ikinci yeniliği ise Intourist’in Trakya ve Marmara Bölgesi’ne yönelik turları olacak.

6 gün / 5 gece olarak düzenlenecek bu tur programı İstanbul’dan başlayacak ve Tekirdağ – Çanakkale – Balıkesir – Bursa – İstanbul güzergahını izleyecek.

Intourist’in Trakya ve Marmara turlarının fiyatları 30 bin 500 Ruble’den (yaklaşık 3 bin 500 Lira) başlıyor.

KAPADOKYA TALEPTE VE SATIŞTA 1 NUMARA

İstanbul aktarmalı Kapadokya turları da oldukça popüler durumda. Coral Travel, TUI Russia ve Space Travel ve diğer orta ölçekli seyahat acentaları da Kapadokya’ya yönelik tur paketleri sunuyor.

PEGAS Touristik, Antalya’dan Kapadokya’yı ziyaret etme seçeneğini de sunuyor.

PAMUKKALE (EGE) VE ANTALYA SAHİL TURLARI

Rus tur operatörleri bu sonbahar – kış sezonunda da daha önce sundukları Pamukkale – Truva, Türkiye’nin Ege ve Antalya kıyılarında yer alan tarihi ve turistik yerlere de turlar düzenleyecek.

PEGAS Touristik, İstanbul’dan başlayıp Bursa – Pamukkale – Kuşadası – Efes – Edremit – Çanakkale – İstanbul rotasının izlendiği 8 günlük tur programı sunacak.

ANEX Tour da benzer şekilde İstanbul – Truva – Assos – Bergama – Efes – Pamukkale – İstanbul güzergahının izlendiği 7 ve 8 günlük tur programları sunacak.