Hotel Les Ottomans için yeni karar

Beşiktaş Kuruçeşme’de yer alan Hotel Les Ottomans için düzenlenecek ihalenin yeni tarihi belli oldu.

Galatasaray Kulübü eski başkanı Ünal Aysal, sahibi olduğu Hotel Les Ottomans oteli için 10 Eylül 2020 tarihinde yapılması planlanan ihaleye bir hafta kala İcra Müdürlüğü’ne başvurarak satışın iptalini talep etmişti.

Ünal Aysal’ın mahkemeye sunduğu itiraz dilekçesinde, otel olarak faaliyet gösteren Muhsinzade Mehmet Paşa Yalısı’nın satılamayacağı belirtilmiş ve “Alacaklı bankanın İcra İflas Kanunu’na göre satış süresi içerisinde İcra Müdürlüğü’ne başvurmadığı için satışın iptal edilmesi gerekir” ifadeleri yer almıştı.

Mahkeme ise Ünal Aysal’ın itirazını reddetmişti. Mahkemenin bu kararının ardından Hotel Les Ottomans için yeni ihale tarihi belli oldu.

İHALENİN YENİ TARİHİ

Buna göre birinci ihale tarihi 12 Aralık 2020 günü saat 15:00, ikinci ihale tarihi ise 21 Ocak 2020 olarak belirlendi. İhale, İstanbul 10. İcra Müdürlüğü Mezat Salonu’nda gerçekleşecek.

İhalenin muhammen bedeli ise 440.735.355₺ olarak belirlendi.

İhale açık artırma suretiyle yapılacak. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecek.

Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirdeyse elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecek.