Kanarya ve Yunan Adaları’nı seyahat koridoru listesine ekledi

Last Updated on 27 Ekim 2020 by Turizm Günlüğü

Hollanda, İspanya’nın Kanarya Adaları ve Yunan Adaları’na yönelik turuncu seyahat uyarısını sarıya çeviriyor. Böylelikle Hollanda ile bu destinasyonlar arasında seyahat koridoru oluşturulacak.

Hollanda’nın De Telegraaf Gazetesi, Dışişleri Bakanlığı sözcüsünün, 27 Ekim 2020 tarihinden itibaren İspanya’nın Kanarya Adaları’na ve Yunan Adaları’na yönelik turuncu seyahat uyarısının sarıya çevrileceğini doğruladığını açıkladı.

İspanya anakarasına yönelik seyahat uyarısı ise “turuncu seviye” olarak kalacak.

BİR SÜREDİR GÜNDEMDEYDİ

Kanarya ve Yunan adalarına yönelik seyahat uyarıları hakkında ülkede bir süredir tartışma yaşanıyordu.

Hatırlanacağı üzere Alman Dışişleri Bakanlığı geçtiğimiz hafta Kanarya Adaları için seyahat uyarısını geri çekti; ardından bu kararı İngiliz Dışişleri Bakanlığı izledi.

ANVR BAŞKANI FRANK OOSTDAM’DAN AÇIKLAMA

Geçen hafta, Hollanda Seyahat Acentaları Birliği de (ANVR) Kanarya Adaları ve Yunan Adaları’na yönelik seyahat uyarısında değişiklik yapılması çağrısında bulundu.

ANVR Başkanı Frank Oostdam, konuya ilişkin yaptığı açıklamada; “Kanarya Adaları, sektörümüz için, özellikle sonbahar ve kış dönemi için son derece önemli bir destinasyondur. Bu destinasyonların, turuncu seyahat uyarı listesinden çıkartılması 8 aydır durma noktasına gelen seyahat endüstrisi için kış sezonunda bir nebze olsun katkı sağlayacaktır” ifadelerine yer verdi.