YOTEL’in SmartStay konseptiyle pandemide güvenli konaklama

 İstanbul Havalimanı’nın kara ve hava tarafında konuşlanan YOTEL ve YOTELAIR, “SmartStay” konseptiyle pandemi ortamında güvenli bir konaklama deneyimi sunuyor.

İstanbul Havalimanı’nda, seyahat severlerin sosyal ve günlük yaşam kalitesini koruyarak minimal tasarım anlayışıyla özgün konaklama deneyimi sunan YOTEL, “SmartStay” konseptiyle konforu, güvenliği ve hijyeni odağına alıyor. YOTEL, “Mission Control” noktası adı verilen check-in alanından başlayarak tüm kullanım alanlarında uygulanan “SmartStay” konsepti ile hem konukların hem de çalışanların güvenliğini sağlamak amacıyla getirdiği yeni standartlar çerçevesinde önlemler alıyor ve çalışanlarına düzenli eğitimler veriyor.

Tüm alanlar dezenfekte ediliyor

Misafirlerin ve çalışanlarının sağlığının çok önemli olduğunu vurgulayan YOTEL İstanbul Havalimanı Genel Müdürü Bora Göymen, pandemi döneminde alınan önlemler konusunda da detaylı bilgi vererek şunları söyledi. “Yeme-içme alanlarımız, toplantı salonlarımız ve ekip arkadaşlarımızın çalışma alanları dahil tüm ortak kullanım alanlarımız sosyal mesafe kurallarına uygun olarak yeniden düzenlendi. Otelimizde bulunan tüm kapı kolları, düğmeler gibi yoğun temas noktaları başta olmak üzere tüm alanlar rutin ve detaylı olmak üzere dezenfekte ediliyor. Misafir odalarımızda kullanılan banyo ve el havlusu gibi ürünler ise kişiye özel olarak poşetlenerek sunuluyor. Alınan tüm önlemler ile ilgili olarak da misafirlerimizi check-in’leri sırasında detaylı bir şekilde bilgilendiriyoruz.”

“Güvenli Turizm Sertifikası” kuralları uygulanıyor

YOTEL İstanbul Havalimanı ve YOTELAIR İstanbul Havalimanı tüm bu hizmetleri Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından devreye alınan “Güvenli Turizm Sertifikası” kurallarına uygun olarak gerçekleştiriyor. Tüm alanlarda ve kabinlerde bu kurallara uygun olarak düzenli hijyen çalışmaları aralıksız sürdürülürken, havalimanında bekleyen herkes için konforu, yemekleri ve hizmet kalitesiyle konforlu bir seçenek sunan Komyuniti Restaurant’ta ve diğer toplu alanlarda ise mesafeli oturma düzeni uygulanıyor.