Eventable Banquet, İstanbul’un etkinlik hayatına yeni bir lezzet

Eventable Banquet Kurucusu Sezen Akyazı ve Etkinlik Konsept Danışmanı Işıl Özmen
Eventable Banquet Kurucusu Sezen Akyazı ve Etkinlik Konsept Danışmanı Işıl Özmen

Sunset Cruise davet teknesi sahibi Sezen Akyazı, yeni Catering markası Eventable Banquet’i görkemli bir davetle İstanbul Boğazında tanıttı. Ayrıcalıklı servis, lezzetli yemekler, İstanbul Ortaköy’ün kalbinde yükselen Eventable Banquet, etkinlik sektöründe yeni bir lezzet deneyimini müjdeliyor.

Sunset Cruise Davet Teknesi yaklaşık 25 yıldır deniz turizmi sektöründe ve yeme & içme alanında faaliyet gösteriyor. Geçmişten bugüne dek yerli yabancı on binlerce misafirini Sunset Cruise teknesinde ağırlama fırsatı bulan Sezen Akyazı, pandeminin dayattığı “yeni normal”e uyumlu bir iş modeli geliştirdi. Akyazı, 25 yıllık etkinlik sektörü tecrübesini bu seferde mutfağa taşıdı.

YENİ CATERING MARKASI EVENTABLE BANQUET

Sezen Akyazı, yeni Catering markası Eventable Banquet’i görkemli bir davetle Sunset Cruise Teknesinde tanıttı. Türkiye’nin En Usta Mentörü Murat Çark’ın sunumu eşliğinde başlayan davete başta TÜRSAB yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra İstanbul Rehberler Odası (İRO) Başkanı Sedat Bornovalı, I-MICE Başkanı Hüseyin Kurt ve çok sayıda sektör paydaşı katıldı.

EVENTABLE BANQUET İLE ANAHTAR TESLİMİ DAVETLER 

Eventable Banquet markası altında butik, seçkin davetler vermeyi planladıklarını belirten Akyazı, “hizmetlerimiz sadece yemek servisiyle kısıtlamayacağız, ekipman & dekorasyon hizmeti, süsleme, müzik ve ses sistemi gibi bir davetin tüm bileşenlerini sağladığımız her yönüyle tamamlanmış anahtar teslim davetler gerçekleştireceğiz. Tüm bunları yaparken dinamik ve tecrübeli bir ekiple birlikte çalışıyor olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Her işi profesyoneline teslim ettik ve bu yaklaşım bize hedeflediğimiz kaliteyi sunma fırsatını verecek” dedi.  Sezen Akyazı, yeni Catering markası Eventable Banquet’e ilişkin Turizm Günlüğü’ne şu açıklamalarda bulundu…

Eventable Banquet Kurucusu Sezen Akyazı

Son zamanlarda yaşanan pandemi kaynaklı kısıtlamalar sebebiyle tekne davetlerinin sayısında önemli bir düşüş oldu. Bu durum yeni kullanım alanlarına imkan yarattı aslında. Tekneyi davetler dışında farklı etkinlikler için de kullandırmaya başladık. Sunset Open Studio adıyla tekneyi bir açık mekan bir studio olarak misafirlerimizin beğenisine sunmuş bulunuyoruz. Geçtiğimiz birkaç haftada teknede ürün çekimleri, moda çekimi, tadım gecesi, resim atölyesi gibi etkinlikler gerçekleşti. Biz de misafirlerimizle birlikte bu yeni durumu tecrübe ettik ve açıkçası müthiş keyifli anlar yaşadık. Bu etkinliklerden sonuncusu bir tadım etkinliğiydi. Çok kıymetli katılımcılarımızla gerçekleşen bu tadımda mutfağımızdan ikramları da sunma fırsatı bulduk.

“MÜŞTERİLERDEN GELEN TALEP ÜZERİNE CATERING İŞİNE GİRMEYE KARAR VERDİK”

Davetlerimizde misafirlerimize sunduğumuz bu ikramlar ve menüler Sunset Cruise Teknesinin mutfağında hazırlanmaktadır. Emsallerinden farklı olarak teknenin mutfağı profesyonel ekipmanlarla donatılmıştır ve 200 kişilik katılımlara yemek servisi çıkarabilecek kapasiteye sahiptir. Özellikle son zamanlarda teknede aldıkları yemek servinden memnun kalan misafirlerimizden bize “siz catering’de yapmalısınız” önerileri gelmeye başladı. Sunset Cruise da menüleri deneyimleyen misafirlerimizin bu yüreklendirici yorumlarıyla catering işine daha sıcak bakmaya başladık. Bunun üzerine ben Mutfak Sanatları Akademisinde Yiyecek İçecek İşletmeciliği eğitimine başladım. Çok kıymetli hocalarım oldu örneğin Osman Serim, Mehveş Cerrahoğlu ve kendileri bana daima destek verdiler.

EVENTABLE BANQUET MUTFAĞI 35 YILLIK TECRÜBEYE SAHİP EXECUTIVE CHEF AHMET AKYILDIZ’A EMANET

Ardından yine çok doğru bağlantılarla şefimiz Ahmet Ayyıldız’a ulaştık. Kendisi 35 yılını yeme & içme sektörüne vermiş son derece donanımlı bir Executive Cheftir. Kendisiyle birlikte mutfak çalışmalarımız devam ediyor ve Eventable Banquet’in menüsünü hazırlıyoruz. Hazırlıklarımız için tekne mutfağı ihtiyaçlarımızı son derece karşılıyor fakat iş yükünü birbirinden ayırmak adına Eventable Banquet’in mutfağını dışarıya taşıyacağız.

“YEREL VE 1. SINIF ÜRÜNLER SERVİS EDİYORUZ”

Eventable Banquet menüsü soğuk & sıcak kanepelerden, leziz atıştırmalıklardan ve tadımlık tatlılardan oluşmaktadır. Ürünlerimizi hazırlarken kullandığımız malzemeler 1. Sınıf markalardan ve yerel ürünlerden oluşmaktadır. Bu mutfakta her ürün yerinden alınır, örneğin et ürünleri kasaptan, sebze & meyve manavdan vb. gibi, büyük marketleri kullanmayız. Çok eski Ortaköylü olmamız sebebiyle yerelde ilişkilerimiz çok iyidir ve malzemenin tazesine ve kalitelisine ulaşma konusunda son derece şanslıyız. Ürünlerimizi hazırlarken Malzeme kalitesi ve lezzeti daima ön planda tuttuğumuz bir kriterdir. Ürünleri denediğinizde ne demek istediğimi daha iyi açıklama fırsatı bulmuş olacağım.

“AİLEMİZİN MUTFAKLA İLİŞİKİ 1850’LERDE BAŞLIYOR”

Eventable Banquet’te sunumlar modern ve şık, lezzetler ise bizden. Menüde damak tadımıza uygun dünya mutfağından seçenekleri görüyoruz aynı zamanda Anadolu’nun bağrından kesinlikle vazgeçemeyeceğimiz lezzetler de yer alıyor. Ayrıca şunu da eklemem gerekir ki Osmanlı mutfağından birkaç tarifi de yine menümüze ekledik. Kişisel bir bilgi paylaşmak isterim; ulaşabildiğim kayıtlara göre baba tarafından ailemiz 1850’lerden beri İstanbul’da yaşamaktadır. Ailemiz mutfakla çok ilgiliydi. Çok sonra edindiğim rahmetli Tuğrul Şavkay’ın Osmanlı Mutfağı eserinde gördüm ki, sayfalarda yer alan tarifler babaannemin sofrasındaki yemeklerdi. Bu tarifleri de orijinalliğini bozmadan menülerimize adapte ettik.

“ANAHTAR TESLİMİ DAVETLER YAPMAYI PLANLIYORUZ”

Eventable Banquet markası altında butik, seçkin davetler vermeyi planlıyoruz. Hizmetlerimiz Sadece yemek servisiyle kısıtlamayacağız, ekipman & dekorasyon hizmeti, süsleme, müzik ve ses sistemi gibi bir davetin tüm bileşenlerini sağladığımız her yönüyle tamamlanmış anahtar teslim davetler gerçekleştireceğiz. Tüm bunları yaparken dinamik ve tecrübeli bir ekiple birlikte çalışıyor olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Her işi profesyoneline teslim ettik ve bu yaklaşım bize hedeflediğimiz kaliteyi sunma fırsatını verecek.