İngiltere’de MICE endüstrisi için sevindirici haber

İngiltere, üç başarılı koronavirüs aşısı haberinin ardından organizasyonlarda ve etkinlik rezervasyonlarında artış olduğunu bildirdi.

İngiltere ve ABD’de, COVID – 19 aşısı haberlerinin hemen ardından toplantı ve etkinlikler için yapılan rezervasyonlarda dikkat çekici artış gördüğü belirtildi.

Pazarlama ve ABD Satış Direktörü Adam Simpson, 2021’in birinci çeyreğinden itibaren rezervasyonlarda artış olduğunu söylerken, ikinci ve üçüncü çeyrek için geçici olarak rezerve edilen birkaç büyük etkinliğin organizatörler tarafından onayladığını vurguladı.

Simpson “bu organizatörlerin, kendilerini güvende hissettikleri anda canlı ve hibrit etkinliklere geri dönmeye hazır olduklarını açıkça gösteriyor. Bu oldukça cesaret verici” şeklinde konuştu. Simpson, mekanların çalışma alanı için 2 milyon sterlin tutarında rezervasyon gördüğünü de dile getirdi.

Hükümete göre, personel dahil 30 kişiye kadar iş toplantıları, gerekli oldukları gerekçesiyle ikinci ulusal tecrit sırasında bile devam edebilir.

İngiltere merkezli, MICE endüstrisi veri merkezi olan venuedirectory.com’un genel müdürü Michael Begley de rezervasyonlarda artış olduğunu belirtti. Begley “Dört haftalık bir düşüşün ardından, koronavirüs aşısı hakkındaki olumlu haberlerle birlikte hafta içinde konferans ve toplantı rezervasyonlarında yüzde 29’luk bir artış gördük. Önümüzdeki birkaç ay 2021 ile 2022 erken rezervasyonu alacağımız için rakamlar hala düşük ve bir yön tahmini vermek için analiz edilmesi zor” diye ekledi.

Büyük bir iş seyahati ve etkinlik ajansı tarafından Conference News’e yapılan açıklamada; “2021 için rezervasyonlarda artış gördüklerinin ve aşı haberlerinin ardından iyimser havanın giderek arttığının” altı çizildi.

Leo Associates’in satış müdürü Davide Traversa ise, küresel ölçekte sergi ve konferans etkinlikleri için henüz önemli bir değişiklik veya artış olmadığını söyledi.

Traversa “Büyük organizasyonların çoğu haziran ayına kadar ertelendi, bu konuları konuşmak için henüz erken. Ayrıca bu gelişmelerin de çoğu, ABD’den gelen küresel güvene bağlı olacak. Şimdilik, sanal organizasyonlara talep artmaya devam ediyor ve biz de kaynaklarımızı bu yönde aktarıyoruz” şeklinde konuştu.