Rus turistlerin yılbaşı tatil planları belli oldu

İstanbul'un en iyi Yılbaşı Oteli; Hyatt Regency İstanbul Ataköy
İstanbul'un en iyi Yılbaşı Oteli; Hyatt Regency İstanbul Ataköy

Last Updated on 18 Aralık 2020 by Yaşar Çelik

Rusya Federasyonu’nda yapılan bir kamuoyu araştırmasıyla, Rusların yılbaşı tatili ve seyahat planları belirlendi. Rus vatandaşlarının yüzde 44’ü ülkeyi özel araçla gezmek istediklerini bildirdi.

Yeni yıl tatilinde Rusların yüzde 44’ü ülkeyi özel araçla gezmek istediklerini açıkladı.

Rabota.ru internet sitesinin araştırmasına göre, Rusların yalnızca yüzde 22’si yeni yıl tatillerinde yurt içi ya da yurt dışında otelde konaklamak istiyor.

RUSLARIN YÜZDE KAÇI YURT DIŞINA ÇIKACAK?

Araştırmada yer alan açıklamada, katılımcıların yüzde 20’sinin Rusya’daki şehirlere, yüzde 2’sinin ise yurt dışına gitmek istediği belirtildi.

YURT İÇİNDE GİTMEK İSTEDİKLERİ YERLER

Ankete katılan Rusların yüzde 17’si Moskova ve Moskova Oblastı’na gitmek isterken, yüzde 13’ü St. Petersburg’da dinlenecek. Diğer yüzde 11 Sibirya şehirlerinden birini ziyaret edecek, yüzde 9 Krasnodar Krayı’na gidecek ve yüzde 5 Karelya’yı ziyaret edecek.

Gazetem.ru’nun aktardığı habere göre, ankete katılanların yüzde 3’ü Kırım’a seyahat edeceklerini bildirirken, yüzde 2’si Uzak Doğu’da dinlenecek. Ankete katılanların yüzde 19’u, Altay, Ural ve Kazan seyahat destinasyonlarını seçti.

YÜZDE 44’Ü ÖZEL ARACI TERCİH EDİYOR

Ankete katılan Rusların çoğunluğu (yüzde 44) Rusya’yı özel araçla gezmeyi tercih ediyor. Katılımcıların yüzde 26’sı treni tercih ederken, yüzde 18’i uçakla seyahat edeceklerini bildirdi. Yüzde 12’si de otobüs turu seçti.