THY’den iki ülkeden Türkiye’ye geleceklere uyarı!

Turkish Airlines yerine Türkiye Hava Yolları
Erdoğan, "Artık Turkey yok, Türkiye var. Bundan sonra uçaklarımızın gövdesine de Turkish Airlines yerine Türkiye Hava Yolları yazacağız."

Türk Hava Yolları’ndan İngiltere ve Danimarka’dan gelecek yolculara uyarı!

Koronavirüsün İngiltere ve Danimarka’da mutasyona uğraması ve hızla yayılmaya başlamasının ardından uçuşlarını askıya alan Türk Hava Yolları (THY) gerçekleştirilecek tahliye seferleri öncesinde yolcularına uyarılarda bulundu.

Türk Hava Yolları’ndan yapılan açıklamada, koronavirüsün mutasyona uğradığı açıklanan İngiltere ve Danimarka’dan gelen yolcuların PCR testine tabi tutulacağı ve 7 gün evlerinde izolasyona alınacakları belirtildi.

Konuya ilişkin Türk Hava Yolları’nın internet sitesinden yapılan açıklama şu şekilde:

“Birleşik Krallık ve Danimarka çıkışlı Türkiye varışlı uçacak yolcularımızın dikkatine.

Türkiye Cumhuriyeti pasaportlular, Türkiye’de oturum izni bulunanlar, devlet yetkilileri ve diplomatik personel, Birleşik Krallık/Danimarka çıkışlı Türkiye varışlı seyahat gerçekleştirebilirler.

Türkiye’ye giriş için havalimanına varış akabinde PCR testi yapılması zorunludur. Yapılacak testin ardından ülkeye giriş yaparak beyan edilen ikamet adresine gidilerek 7 günlük izolasyona girilmesi gerekmektedir.

7’nci günün sonunda yeniden yapılacak PCR testi negatif çıkması halinde, kişisel izolasyon sona erecektir. Pozitif test sonucu alınması halinde filyasyon ekibi devreye girecek ve durumu yakın takibe alınacak.”