İrtifa kaybı… Günde 2 bin uçuştan 10 uçuşa düştü

Avrupa’nın önde gelen low cost havayolu firmalarından Ryanair’in CEO’su Michael O’Leary’den, Birleşik Krallık’ta havacılık sektörünün son durumuna ilişkin önemli değerlendirmeler…

Avrupa’nın önde gelen düşük bütçeli havayolu Ryanair’in CEO’su Michael O’Leary, yaz aylarında seyahat kısıtlamalarının azalacağını söyledi.

O’Leary, İngiltere’de katıldığı bir radyo programında sektöre dair önemli açıklamalarda bulundu.

Haber Aero’nun aktardığı habere göre; Ryanair CEO’su O’Leary, İngiltere hükümetini kısıtlamaların kaldırılış tarihini belirlemediği için eleştirdi.

GÜNDE 2 BİN UÇUŞ İCRA EDERKEN ŞU AN SADECE 10 İLA 20 UÇUŞ GERÇEKLEŞTİRİYOR

Koronavirüsün üçüncü dalgasını yaşayan İngiltere’de havacılık sektörü büyük bir krizle karşı karşıya kalmış durumda. Bu kapsamda Ryanair yoğun dönemde İngiltere’de günlük 2 bin uçuş icra ederken şu an sadece 10 ila 20 uçuş gerçekleştirebiliyor.

“PLAN YAPMAMIZI ZORLAŞTIRIYOR”

O’Leary sözlerine şöyle devam etti: “İngiltere’ye aşılar geldi. Ve yüksek riskli grupların hepsinin şubat ayı ortasında aşılanmaları sonlanacak. İngiltere hükümeti ise aşılanma sürecinin planlamasına rağmen seyahat kısıtlamalarının kaldırılacağı tarihi açıklamaması plan yapmamızı zorlaştırıyor. Kişisel görüşüm aşı seyahat kısıtlamaları için önemli bir çözümdür. Yaz aylarında Avrupa’da çoğu ülkede kısıtlamalar hafifleyecektir.”