Rekabet Kurumu taksimetre firmalarının sözlü savunmasını alacak

İstanbul ilinde taksimetre satışı ve değişimi faaliyetinde bulunan beş teşebbüs hakkında yürütülen soruşturmanın sözlü savunma toplantısı 3 Mart 2021 tarihinde yapılacak.

İstanbul ilinde taksimetre satışı ve değişimi hizmeti pazarında faaliyet gösteren teşebbüslerin fiyatları birlikte belirledikleri iddiasına yönelik olarak Atak Taksi Elektronik İç ve Dış Ticaret Ltd. Şti., Tetaş Elektronik Ltd. Şti., Alberen Elektronik İnşaat Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti., Paşa Taksimetre Ltd. Şti. ve Ata Taksimetre Muayene Servisleri Ltd. Şti. hakkında yürütülen soruşturmada sözlü savunma aşamasına gelindi.

Bahse konu sözlü savunma toplantısı, 3 Mart 2021 tarihinde saat 10:30’da web üzerinden canlı (online) olarak uzaktan yapılacak.

Toplantıya söz almak üzere katılmak isteyen (katılım online olacaktır) şikâyetçi ve üçüncü kişilerin, “Rekabet Kurulu Nezdinde Yapılan Sözlü Savunma Toplantıları Hakkında Tebliğ” uyarınca, toplantı konusu ile ilgili menfaat ilişkilerini ortaya koyan bilgi ve belgeleri içeren dilekçeyle 24 Şubat 2021 günü mesai saati sonuna kadar Rekabet Kurumu’na başvurmaları gerekiyor.

Sözlü savunma toplantısına dinleyici olarak katılmak isteyenler, toplantıyı online olarak takip edebilecek.