Yaz sezonu için İngilizlerin en çok aradığı destinasyonları açıkladı

Tatil karşılaştırma sitesi TravelSupermarket, 2021 yaz sezonu için İngiltere’de en çok aranan destinasyonları açıkladı.

Tatil karşılaştırma sitesi TravelSupermarket’ın araştırma sonuçlarına göre İngiltere’de tatil paketi fiyatlarında bir önceki yılın aynı dönemine göre % 54’e varan düşüşler kaydedildi.

Geçen yılın Ocak ayındaki ortalama tatil fiyatlarına kıyasla bu ay tatil aramalarının ortalama fiyatına baktı ve en popüler destinasyonların paket maliyetlerinin daha düşük olduğunu buldu.

TravelSupermarket’ın analizine göre, Mayıs – Ekim 2021 döneminde 7 gecelik tatil için aramalarda en popüler destinasyon olan Girit tatillerinin fiyatlarında yüzde 10 oranında düşüş yaşandı.

En popüler ikinci destinasyon olan Tenerife tatillerinde ise %13 oranında fiyat düşüşü kaydedilirken; aramalarda en çok aranan destinasyonlar arasında üçüncü olan Mayorka’ya yönelik tatil paketi fiyatları %9 düştü.

En yüksek oranda fiyat düşüşü kaydedilen destinasyon %54’lük düşüş oranı ile Algarve (Portekiz) oldu.

TravelSupermarket’in açıkladığı verilere göre Mayıs – Ekim 2021 dönemi için en çok aranan popüler destinasyonlar şu şekilde:

  1. Girit (Yunanistan)
  2. Tenerife (İspanya)
  3. Maldivler
  4. Mayorka (İspanya)
  5. Dubai (BAE)
  6. Barbados
  7. Paris / Disneyland – Paris (Fransa)
  8. Santorini (Yunanistan)
  9. Cancun (Meksika)
  10. Las Vegas (ABD)

TravelSupermarket, İngilizlerin en fazla arama yaptığı tatil döneminin “Mayıs – Haziran ve Temmuz ayları olduğunu açıkladı.