Emrullah Akçakaya’nın yeni adresi belli oldu

Emrullah Akçakaya, Dorak Holding’in Turizmden Sorumlu Yönetim Kurulu Danışmanlığı’na, atandı.

Türkiye’nin pek çok bölgesinde önemli turizm projelerine imza atarak büyüyen Dorak Holding’e, Turizmden Sorumlu Yönetim Kurulu Danışmanı olarak Emrullah Akçakaya atandı.

Pandemi sonrasında en çok etkilenen sektörlerin başında gelen turizm için hazırlıklara başlayan Dorak Holding, ileriye dönük yeniden yapılanma süreciyle kadrosunu güçlendirmeye başladı.

Kurumun Turizmden Sorumlu Yönetim Kurulu Danışmanlığı’na atanan Emrullah Akçakaya, sektörde 30 yılı aşkındır global zincirlerde ve Türk otel markalarında birçok tecrübeye sahiptir.

Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği üyesi ve aynı zaman da Novus Otel yatırımları şirketinin de kurucusudur.

EMRULLAH AKÇAKAYA KİMDİR?

Mersin Üniversitesi, Turizm Fakültesi mezunu Emrullah Akçakaya; 30 yılı aşkın meslek hayatının 15 yılını Hilton Worldwide grubunda, 6 yılını Swissotel ve 7 yılını da Dedeman Otelleri grubunda yöneticilik ve üst düzey yöneticilik pozisyonlarında görev yaparak geçirdi.

Meslek hayatı boyunca birçok sektörel sivil toplum kuruluşlarında üyelik ve yöneticilik görevlerinde bulunan Emrullah Akçakaya, 2017 – 2019 yıllarında Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği’nde (TTYD) Yönetim Kurulu üyeliğinde bulunarak, turizm sektörü adına yapılan birçok çalışmada aktif olarak yer aldı.

2020 Nisan ayında kurduğu “Novus Otel İşletme ve Danışmalık” şirketi ile sektörel birikim ve tecrübelerini otel yatırımcılarıyla paylaşmaya devam eden Emrullah Akçakaya, 2021 Mart ayı itibari ile Dorak Holding Yönetim Kurulu’na Turizmden Sorumlu Yönetim Kurulu Danışmanı olarak atandı.