1 milyon İngiliz turiste 250 otelle Türkiye tatili!

EasyJet
EasyJet

İngiliz havayolu şirketi Easyjet’in tatil markası EasyJet Holidays, bu yaz ‘Güvenli Turizm’ ile daha çekici hale gelen Türkiye’ye partneri Diana Travel ile 1 milyon yolcu getirmeyi hedefliyor.

İngilizlerin her şey dahil sistemine karşı ilgisinin artması ile birlikte EasyJet Holidays, Dalaman, Antalya, İzmir ve Bodrum’daki 250’den fazla otelde İngiliz turistlere Türkiye tatili sunacak.

EasyJet Holidays CEO’su Garry Wilson, konuyla ilgili şu önemli açıklamaları yaptı:

Tatil için bastırılmış talep

“Birleşik Krallık’taki tüketicilerin yüzde 65’inin 2021’de aktif olarak seyahat etmek istediğini biliyoruz. İngiltere Başbakanı’nın uluslararası seyahatlere başlama niyetini açıklaması sonrasında rezervasyonlarda yüzde 630 artış oldu. Tünelin sonunda ışık var.

Her şey dahil sistem onlar için favori

Türkiye en önemli destinasyonlarımızdan biri. EasyJet, İngiltere ile Türkiye arasında 18 rota sunuyor, Kaldırılan kısıtlamalar sonrası ülkeye 1 milyon koltuk ile uçmayı umuyoruz. Türkiye, salgın boyunca en çok satan destinasyonlardan biri oldu. EasyJet Holidays ile bu yaz Dalaman, Antalya, İzmir ve Bodrum’da 250’den fazla otelle fantastik bir otel yelpazesi ile tatil sunuyoruz. Her şey dahil sistemi, Birleşik Krallık müşterilerinin favorisi.”

İngilizler Türkiye’ye gelmek için 15 Nisan’ı bekliyor