Park Inn By Radisson İstanbul Airport Odayeri hedef yükseltti

Park Inn By Radisson İstanbul Airport Odayeri Genel Müdürü Okan Vuruşkaner

İstanbul Havalimanı’na en yakın ilk ve tek uluslararası otel zinciri olan Park Inn By Radisson İstanbul Airport Odayeri, önümüzdeki yıllar için Ağva, Sapanca ve Şile gibi sadece yabancı turistlere değil aynı zamanda yerli turistlere de hitap edebilecek aktivite ve etkinliklerin düzenlendiği önemli bir turizm destinasyonu olmayı hedefliyor.

Birçok noktaya sadece yarım saatlik mesafede bulunan Odayeri, stratejik konumu itibariyle havalimanına sadece 10 dakika, şehir merkezine 30 dakika mesafede olması sebebiyle yurt içi ve yurt dışından gelen misafirleri en üst seviyede hizmet ve misafir memnuniyetiyle ağırlamaya devam ediyor.

2021 YENİLİKLERİN YILI OLACAK

2021 yılının otel için yenilikler yılı olacağının müjdesini veren Park Inn By Radisson İstanbul Airport Odayeri Genel Müdürü Okan Vuruşkaner, “2021 yılında misafirlerimize çevreyi gezebilecekleri ve yürüyüş yapabilecekleri bir parkur çalışması yapmaktayız. Pandemi sebebiyle özellikle yaz aylarında açık mekanda çimen üzerinde toplantı yapılabilecek çevre düzenlemesi yapmaktayız. Daha ilerleyen dönemlerde de ‘At biniciliği’, ‘ATV motor ile köy gezintisi, doğa sporları gibi aktivitelerle birlikte otelimize yakışır bir SPA yapma düşüncesi içerisindeyiz” dedi.

2021 yılı turizm sezonunun Mayıs sonu Haziran başı gibi başlayacağı ancak 2019 yılı rakamlarının yakalanmasının mümkün olmayacağını ve bu sene özellikle Akdeniz bölgesinin diğer bölgelere nazaran daha iyi bir sezon geçireceğini düşündüğünü söyleyen Okan Vuruşkaner, 1 yıllık doluluk oranları, oda fiyatları, rezervasyonlar ve devlet destekleri hakkında şu bilgileri verdi:

DOLULUKLAR NİSAN AYINDA DÜŞEBİLİR

“1 yıl içinde doluluk oranımız ortalama olarak yüzde 20 seviyelerinde seyretti. Pandemi başlamadan önce yüzde 70 ila yüzde 80 arasında doluluğumuz vardı. Şu an itibariyle uzun bir aradan sonra ilk defa yüzde 35 – yüzde 40’ları gördük. Nisan ayında mutant ve varyantlar ile doluluğun biraz daha düşeceğini ön görüyorum.

Park Inn By Radisson İstanbul Airport Odayeri

“ESKİ FİYATLARIMIZA GERİ DÖNDÜK”

Oda fiyatları bizim otelimizde pandemi başlangıcı itibariyle 2019 yılına nazaran yüzde 15 – yüzde 20 civarında bir düşüş yaşadı. Daha sonra talebin pandemi sebebiyle fiyatla bir bağlantısı olmadığını görmemiz üzerine eski fiyatlarımıza yükselttik.

TALEPLER DAHA ÇOK AVRUPA VE AMERİKA’DAN GELİYOR

Ortadoğu pazarının her yıl olduğu gibi bu yılda turist akışında artış bekliyorum. Bizim otelimiz havalimanına en yakın otel konumunda olması sebebiyle çok fazla Ortadoğu pazarından rezervasyon almıyoruz. Otelimizin mimari yapışı ve çevresi sebebiyle daha çok Avrupa ve Amerika pazarlarından rezervasyon almaktayız. Umarım pandemi bir an önce sona erer ve hedefimiz 2022 yılı olur.

TURİZM SEKTÖRÜ İÇİN DEVLETE ÇAĞRI

Özellikle şehir merkezinde birçok otel ya kapalı ya da çok düşük personel sayıları ile hizmet vermeye devam ediyorlar. Kısa çalışma ödeneğinin bitmesi personelleri ve işletmeleri böyle bir ortamda zorlayacaktır. Personel bazında işten çıkarma yasağı kalktıktan sonra birçok personel işsiz kalacaktır. Otel yöneticisi olarak devletimizden beklentim; kredi borçları devam eden personellerin ve işletmelerin kredi ödemelerini en az 6 ay faizsiz ertelemesi, asgari ücret alan personellere devlet yardımı yapılması ve işsizliğin azalması için daha önce yabancı çalışanlar için yapılan işbaşı eğitim programlarının tekrar devreye girmesi faydalı olacaktır. Pandeminin artması durumunda belli başlı otellerin (özellikle stratejik noktalarda olan tesislerin) pandemi oteli olarak ilan edilmesi faydalı olacaktır.”

Park Inn By Radisson İstanbul Airport Odayeri

Park Inn By Radisson Odayeri’ni diğer otellerden farklı kılan temel özellikleri:

  • Şehirden uzak ancak bir o kadar şehir merkezine yakın olması,
  • Havalimanına en yakın ilk ve tek uluslararası otel zinciri olması,
  • Şehrin kalabalığından ve trafik gürültüsünden uzak olması,
  • Bölgede bulunan doğa ve bitki örtüsüyle adeta cennetten bir köşe olması.

Okuma önerisi: Park Inn by Radisson yeni otelini Odayeri’nde açtı

ODAYERİ’NDE UYGULANAN COVİD-19 TEDBİRLERİ 

1 yıl önce görülen ilk vakanın ardından yeni tip coronavirus Covid-19 pandemisinin Türk turizmine olan olumsuz etkisi halen devam ediyor. Bu süreçte kapanan oteller olduğu kadar, durumu önceden öngörüp ona göre strateji belirleyen tesisler de var. Bunlardan biri olan Park Inn By Radisson İstanbul Airport Odayeri pandemi önlemlerini Ocak sonu Şubat başı gibi aldı. 15 Şubat itibariyle doluluklarında ciddi düşüşler yaşamaya başlayan ve sonrası her otelde olduğu gibi ciddi rezervasyon iptalleri alan otel, İstanbul Havalimanı’na en yakın otel konumunda olması sebebiyle; erken aldığı tedbirler sayesinde kapanma tehlikesiyle karşı karşıya kalmadı. Park Inn By Radisson İstanbul Airport Odayeri, pandemi süresince tüm hijyen tedbirlerini alarak kısıtlı imkanlarla misafirlerine hizmet vermeye devam ediyor.

Tabii pandemiyle birlikte ‘Güvenli Turizm’ kavramı da hayatımıza girmiş durumda. Park Inn By Radisson Odayeri de güvenli turizm kapsamında her ay rutin ve gizli denetim olmak üzere sürekli denetleniyor. Hem otel personelleri hem de misafirlerin sağlıkları otel için ön planda. Uyarı levhaları, dezenfektanlar, hijyen çöp-atık kovaları, maskeler ve buna benzer Covid-19 tedbirleri otel içerisinde alınmış bulunuyor.

Misafirler otele ilk girdikleri anda ateş ölçümleri yapılıyor. Resepsiyonda giriş işlemleri gerçekleştirilirken HES kodu sorgulamasına mütakip, misafirlere Covid-19 ile ilgili bilgilendirme yapılıyor. Odalar, giriş yapılmadan önce dumanlama sistemi ile dezenfekte edilmiş olarak temizleniyor. Odada bulunan ürünler tek kullanımlık, kullan at özellikli buklet malzemeleri ile donatılmıştır. Kahvaltı yapan misafirler servis personelinin servisi ile kahvaltısını yapabilmektedir. Otelde bulunan üç borulu özel havalandırma sistemi ile içerideki kirli hava dışarıdan gelen temiz hava ile sirküle edilmektedir.